Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Listopad 2009

Bestie z neznáma

17. listopadu 2009 v 18:07 | robbca |  Další příšery
Damir Bradaráć našel zvíře za vozem ve středu ráno v blízkosti sportovního centra Zenica, ale když vystoupil z auta, aby s podíval co srazil, byl šokován. Vzal tělo zvířete na veterinu, ale lékaři byli zmateni a řekli mu, že nic podobného nežije v této oblasti.
Na konci nohou má dlaně s pěti prsty, velmi podobné lidem, neobvykle dlouhé nohy, které podle veterinářů mohou sloužit ke skákání a dlouhý krk s hlavou, jakoby psí.
Občané města se velmi obávají, protože "dravé zvíře" bylo nalezeno v centru města a podobné nálezy byli hlášeny i z okolí.
Dr. Avdic:
"Nemůžu říci, co přesně to je, ale můžu říct, že jsem viděl podobný exemplář dříve a že žije v našich lesích. Všechno bude znát zítra po pitvě."


Obři

13. listopadu 2009 v 13:16 | robbca |  Mýtické nestvůry

Kdo byli podivní obyvatelé Ameriky?


1911
Jeskyně Lovelock, Nevada
Ve zmíněné jeskyni vědcům vyrazily dech mumifikované ostatky 2,5 m vysokých ryšavých lidí.
Tyto obry, prý původní obyvatele "Nového světa", nazývali kmeny Piutů obry Si-Te-Cah.
Z nálezů se zachovala jedna 30 cm velká lebka, která je dodnes uložena v Humboldtově muzeu ve Winnemucce.

image1

Zajímavý nález se podařil roce 1833 při hloubení výkopů Kalifornii, když byla objevena kostra, velká 3,6 m s nástroji a podivnými artefaktami. 20 obřích koster bylo nalezeno v mohyle v Toledu v Ohiu. Kostry seděli otočené k východu a před každou z nich byla kamenná mísa ze zvláštními hieroglyfy.


Další, neméně známé nálezy:

image3

2012 nebude konec světa!

13. listopadu 2009 v 11:04 | robbca |  Ostatní záhady
Egypťané, Tibeťané, Inkové nebo kmen Hopi. Ani jeden z těchto civilizací nehovoří o konci světa. Je také pravda, že konec světa předpovídali v průběhu dějin i nejznámější myslitelé, podle nich už současný svět měl zaniknout. Dokonce i Nosterdamus a jiní předpovídají konec světa na rok 3036, 2106 a spoustu jiných dat. Pokud by byl jeden konec v roce 2012, nemohl by být další. Odborníci tvrdí, že jen Mayové chtěli dokázat, že přestane existovat čas, nebo bude přechod do jiné dimenze. Někdo hovoří o tom (a já jsem zastáncem), že přiletí mimozemšťané. Vždyť přece Mayové se považují za potomky bohů (těch, kteří přiletěli z nebes). Tímto příletem vznikne celá civilizace. Může přece i končit jejich příletem.
V souvislosti s přechodem do jiné dimenze je fakt, že nepůjde o konec světa, ale o konec starého a přechodu do nového věku.

Co se doopravdy stane, to se dozvíme už brzo...


Otázky a odpovědi

12. listopadu 2009 v 21:53 | robbca |  Jiné
Potřebujete se na něco zeptat? Nedá Vám nějaká záhada spát? Pište
Admin

Mořští hadi

11. listopadu 2009 v 12:26 | robbca |  Vodní nestvůry
V muzeu v San Diegu je vystaven jeden vycpaný jedinec. Je dlouhý šest a půl metru, a když ho před lety vyplavilo moře, vážil 270 kg.


??. 7. 1937
Velrybářská stanice Naden Harbour
Ostrovy královny Charloty

Jednalo se o dvanáct stop dlouhého tvora z vyvrženého žaludku vorvaně, natráveného žaludečními šťávami.
Velice ostré fotografie (na tehdejší dobu) ukazují detaily anatomie tvora.
Je na nich vidět hlava, jakoby hlavě koně, rybí ocas je doplněn několika řadami ostnů. Samotné tělo má hadovitý tvar.
Dr. Bousfield, prostudoval detailně fotografie a identifikoval tvora jako mládě neznámého živočicha.

Vyhledal se očitý svědek případu, kovář z velrybářské stanice a potvrdil pravost případu.
4. prosince 1893
Kapitán Cringle
Parník Umfuli
Mauretánské pobřeží
S kapitánem Cringlem podivného tvora pozorovalo několik pasažérů a členů posádky. Jeho délku odhadli na 24 metrů.
Po oznámení se stal kapitán terčem urážek a vtipů.

1817
Gloucester, Massachusetts
Denník Boston Centinel
"Minulé pondělí a úterý mohli obyvatelé Gloucesteru pozorovat v přístavu mezi východním cípem a ostrovem Ten Pound gigantického hada, jehož hlava a část těla se zvedaly nad hladinu do výše 2,5 m. Jeho hlava se podobala k hlavě koně. Zdálo se že jeho tělo je dlouhé 14 až 15 metrů. A kolem jednoho metru tlusté."

Squamský maják
Když se k němu přiblížila jachta, zvíře se potopilo a nevyplavalo.
Později se podařilo jednomu z kapitánů harpunovat příšeru ale harpuna po padesáti metrech vyklouzla hadu z těla.

Francouzská akademie věd
27. 7. 1904
"Když jsem odpoledne vyplouval ze zálivu Décidé, spatřil jsem u skal Noix podivného tvora: viděl jsem postupně všechny části jeho těla a dobře rozpoznal jeho vlnivý pohyb. Vypadal jako zploštělý had či krokodýl a podle mého odhadu mohl měřit tak 30 metrů a široký mohl být tak 4 - 5 metrů..."

7. 12. 1905
E. Mead-Waldo
Přístav Belém Pará
Pozoroval jeho ploutev trčící nad hladinou a hadí hlavu.
Byl to rok, kdy byl poprvé pozorován profesionálním zoologem.

30. 7. 1915
Kapitán Forstnersi a dalších 6 mužů
Poté co potopil parník, byl 20 metrů nad hladinu vodní smrští vyhozen monstrózní ještěr. Po dopadu zmizel v hlubinách. Tuto událost vidělo ještě dalších 6 mužů z posádky!

1917
70 mil od Islandu
Křižník Hillary

"Jak jsme zjistili, šlo o cca 60 stop velkého tvora. Zpozoroval jsem jeho velikou hlavu a ploutev trčící nad hladinou. Řekl jsem si, že lepší cíl na pokusnou střelbu si ani přát nemůžeme a tak jsem rozkázal vypálit. Až na třetí pokus jsme ho zasáhli, had sebou v křečích trhal a poté zmizel pod hladinou..."

??. 11. 1922
Záliv Delaware
Byl objeven trup mořského hada s šedou kůží, jehož hmotnost činila 15 tun!

1930
Bylo po zemětřesení na břeh vyvrženo hadovité tělo podivného tvora se špičatou hlavou a tlamou plnou ostrých zubů!

??. 12. 1947
Parník Santa Clara
John Exelton
Spatřil hadovitou hlavu, která se vynořila necelých 10 metrů od pravého boku lodi. "...Hlava měřila tak 75 centimetrů, tloušťka jistě byla přes 60 čísel a celkovou délku bych odhadoval na 1,5 metru..."
Netvor byl přeťat lodním šroubem. Uťatá část měřila 11 metrů.

1964
Francouzští trosečníci
Spatřili ze skalisek tělo podivného mořského tvora vyplavené na břeh. Podle rány se zdálo, že je mrtvé. Dva trosečníci se s fotoaparátem přiblížili na šest metrů. V tom stvůra otevřela svou tlamu a oba se jen tak tak dostali na břeh! Netvor byl však velmi pomalý.
Jeho délka byla 20 - 25 metrů, měl černou barvu s hnědými pruhy po každém půl metru. Hlava připomínala hada, ale byla 1 - 1,2 metru vysoká. Oči byly bledě zelené s černými zorničkami. Stvůra prý neměla žádné ploutve ani kostěné výrůstky.

30. 4. 1969
Kapitán Cope
Pozoroval gigantickou příšeru lezoucí po písčitém dně. Připomínala obrovského krokodýla se čtyřmi ploutvemi místo končetin.

Trpaslíci

3. listopadu 2009 v 15:26 | robbca |  Mýtické nestvůry

Menehune

Žili tu možná i jiní lidé. Kdo však byli tito obyvatelé Havaje?
Zde jim říkají Manahune.
Menehune prý byli znamenití kameníci a výborní stavitelé. Stavěli však prý vždy jen v noci a vždy tím způsobem, že nebyli viděni novými obyvateli ostrovů.
Postavou nevelcí mužíčkové a ženičky, sotva metr vysocí. Jejich obličeje, zarudlé a nerudné, nevzbuzují nijak příjemné pocity. Menehune prý žijí ve svazích hor, ve vykotlaných stromech, v jeskyních či jednoduchých chýších. Vyhýbají se lidem, ale z pravidla jim neškodí. Jsou mimořádně pracovití, ale dělají vždy jen v noci.

Kara-Kemba

Podle popisu domorodců jsou tito trpaslíci s buše velcí jako desetileté dítě. Jsou zavalití a silní, mají černou pleť, mluví, vlastní primitivní lovecké nástroje. Oblečeni jsou do cárů kůže a obývají jeskyně. Pokud lze uvěřit legendám, živí se kořínky, bobulemi, a medem divokých včel.

Kmeny Bantu používaly před dávnými lety trpaslíky jako otroky. Zabíjeli je a jedli, jak o tom svědčí cestovní zpráva jednoho portugalského mořeplavce ze 16 století. Tento námořník vyprávěl, že se na dnešním území Burkina-Faso zúčastnil štvanice se psy, na jejímž konci byla rodina trpaslíků zabita a snězena.

1965
Christian Le Noel
Kongo, kraj Ouadda
Uprostřed buše se setkal s trpaslíkem. Měřil kolem 110 cm a jeho tělo bylo velmi široké. Na zádech nesl sekeru a na sobě měl koženou bederní roušku. Podobal se černochovi, ale měl postavu dítěte. Arab se ho pokusil chytit a vzal ho za ruku, ale on začal vydávat tlumené a nesrozumitelné výkřiky. Velmi snadno se ze sevření osvobodil a zmizel v houštinách.

Homo floresiensis měl 1,2 m žil na naší planetě po nějakých dvacet tisíc let společně s Homo neanderthalensis a Homo sapiens a za jeho údajným vyhynutím stojí pravděpodobně výbuch sopky, který postihl celý ostrov před dvanácti tisíci lety. Jeho objev se datuje na září roku 2003 a udál se ve vápencové jeskyni Liang Bua, asi 14 km severně od města Ruteng v provincii Manggarai.

Pygmejové, kteří dosahují výšky 1,5 m, mají mozek jen nepatrně menší, než normálně vzrostlý člověk. Kostra navíc nejeví jakékoliv známky genetické degenerace, takže se jedná evidentně o samostatný druh lidí. Na ostrov Flores prý připlulo několik jedinců na primitivních vorech, které využívali k přepravě mezi ostatními místy v Indonésii.

Orang pendek
(Krátký muž), který podle hlášení očitých svědků žije v pralese na Sumatře, který se nachází kolem sopky Mt. Kerinci a je prakticky neprostupný.
Dosahuje výšky 1 - 1,2 metru, má velkou sílu a dorozumívá se jakousi zvláštní řečí. Z této oblasti přivezla expedice Adama Daviese do evropy další odlitky stop a zároveň i vlasy, které se ani po důkladné analýze nepodařilo přiřadit žádnému známému druhu a odlitky stop.


"Ty stopy byly velmi podobné lidským, ale přitom jasně lidské nebyly. Měly zhruba trojúhelníkový tvar o délce asi 15 cm a šířce 10 cm. Prsty vypadaly jako lidské, stejně tak jako dobře tvarované paty, ale chodidla byla příliš krátká a příliš široká na to, aby mohla patřit člověku."


David Labang, vědecký pracovník Správy národních parků v Sarawaku chytil pri vědecké expedici do jedné z pastí divokého psa. Domorodí lidé kmene Jah-het, kteří mu dělali průvodce, prohlásili, že pes patří trpaslíkům Ujanům a prosili ho, aby psa pustil na svobodu, jinak je jim Ujané pomstí. Poslechl je a tak pomsta nepřišla. Nicméně druhý den ráno se David vypravil k řece Cimperoh, kde byli předtím trpaslíci často vídáni. Schoval se a vyčkával. Po delší době zahlédl v hustém porostu sotva postřehnutelný pohyb. Zamířil tam triedr a spatřil drobného nahého muže, jehož výšku odhadl asi na devadesát centimetrů, s hustými krátkými kudrnatými vlasy. Měl velmi tenké končetiny, hnědavou kůži a byl po celém těle dost chlupatý. Až na svou nepatrnou velikost vypadal úplně jako člověk. Scházel dolů po svahu směrem k vyvrácenému kmeni ležícímu přes řeku a pohyboval se sebevědomě a klidně. V ruce nenesl nic, ani zbraň, ani nádobu. Labang ho chvíli pozoroval a pak se pokusil o jeho polapení. Zhruba po sto metrech pronásledování mu však tajemný trpaslík zmizel v hustém porostu.


Nguoi runga
Vyskytuje se ve vietnamské džungli, podle zpráv domorodců zná oheň, živí se měkkýši, které loví z řek a hovoří nesrozumitelnou řecí.


1932
Cecil Main a Frank Carr
Jeskyně Sao Pedro
Hledači zlata při jednom z odstřelů najdou malou jeskyni v níž je postava vysoká jen 35 cm, sedící v tureckém sedu! Trpaslík zvaný Pedro (podle hory kde ho našli) měl značně zvrásněnou kůži, která měla žlutou a hnědou barvu, úzké rty, zploštělý nos a velké vypouklé oči. Jeho hlava byla podivně úzká.
Zpočátku vědci tuto mumii berou skepticky. Myslí si, že je to podvod, aby by se mohli zlatokopové obohatit nebo deformovaný lidský plod. Když chtějí rentgenem potvrdit, že je to opravdu výmysl, zůstanou šokovaní. Mumie má plně vyvinutou kostru i s končetinami a ukazují zlomenou klíční kost a poškozenou pánev. Úzka hlava byla výsledkem rozbití lebky s vyteklým mozkem.
pedro 2
pedro1
Záhadný trpaslík z Íránu
Při nelegálně prováděných vykopávkách v pozůstatcích historické pevnosti v provincii Gudiz in Kerman byla nalezena mumie člověka o velikosti pouhých 20-25 centimetrů.

Podle předběžného antropologiského ohledání byl stanoven věk těla na 16-17 let. Pohlaví a další podrobnosti zatím nebyly určeny. Tělo je mumifikováno a není jasné, zda úmyslně, či nějakým náhodným přírodním procesem.