Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Leden 2010

Irqiem

24. ledna 2010 v 14:22 | KKlein |  Záhadní savci
Medvěd krátkočelý (Arctodus simus) zvaný též Irqiem žil zhruba před deseti tisíci lety na Kamčatce a někteří vědci se domnívájí, že tam žije dodnes. Byl to zřejmě největši medvěd který existoval, neboť jeho výška na všech čtyřech byla dva metry a na zadních mohl mít úctyhodné tři a půl metru. Čísla ale spoustě vás nic neřeknou, takže pár obrázku:Oproti ostatním medvědům měl opravdu neobvykle krátký čenich (35 cm)a hlavně dlouhé nohy, kterým vděčí za svou velikost. Pokud si myslíte, že takový tvor byl dokonalý vražedný nástroj, jste na omylu. Byl to mrchožravec a výška byla užitečná při zastrašování nepřítele a zvířat, která odháněl od kořisti. Jeho nohy byly sestaveny jako užásná hříčka přirody, protože na nich svou "velbloudí" chůzi dokázal denně ujít stovky kilometrů, ovšem také díky nim byk mrchožravec. Nohy mu totiž umožňovaly běžet pouze rovně a kdyby tedy honil zvíře, které by zatočilo a on se pokusil o to samé, zřejmě by si nohy zlomil. A teď bych rád zkopíroval dopis ze stránek http://cryptozoologie.xf.cz/ :

V roce 1987 profesor Vereščagin zveřejnil následující informace: Minulou zimu jsem dostal zajímavý dopis ze severní Kamčatky. Jeho autor mi v něm oznámil že v průběhu uplynulého desetiletí se on a jeho přátelé občas setkali s medvědem který je dvakrát větší než běžný kamčatský medvěd hnědý. Jeho výška v lopatkách je 170 cm a jeho hmotnost přesahuje váhu jeden a půl tuny. Medvěd je velmi vzácný ale v Oljutorském, Karaginském a Tigilském okrese zastřelili místní chovatelé sobů tyto medvědy v letech 1976, 1980 a 1982.
To je asi tak vše o tomto neuvěřitelném savci, kterého bych vážne nechtěl potkat.

Ptáci Moa

22. ledna 2010 v 14:23 | robbca |  Další příšery

Moa

Ve sbírkách Britského muzea v Londýně se uchovány kosti, obrovská vejce a zbytky mumifikovaných těl těchto ptáků. Vycpané obrí exempláře můžete vidět ve vybraných muzejích, jako další z důkazů bezohlednosti člověka. K jejich vyhubení přispěli i novozélandští Maorové. Přestože měli být všichni vybiti před 150 lety, podobní ptáci prý žijí i na Madagaskaru - rod Aeropyornis.

V současnosti jsou vzácně z odlehlých částech ostrovů Nový Zéland hlášeny pozorování a následný křik těchto ptačích obrů třikrát vyšších než člověk.

Domorodci v australském vnitrozemí hlásí vzácné pozorování obrovských monster mihirung paringmal. Je pozoruhodné, že zprávy o pozorování pochází jen 300 km od naleziště!


El Chupacabro

20. ledna 2010 v 20:06 | KKlein |  Záhadní savci
Ahoj, chci se vám představit. Na tomto blogu jsem jako spolupracovník, vystupující pod jménem KKlein (KKlein@seznam.cz). V oboru kryptozoologie jsem vlastně nováček, je mím koníčkem teprve rok, takže jsem rád že mi tu robbca bude dělat pomocnou ruku v nahazování témat. Já se nejvíce zajímám o tvora jménem Chupacabra a toho bych vám tu rád představil. Říkám představil, protože o něm ještě určitě napíší podrobnější článek.

Ruské záhady

1. ledna 2010 v 17:47 | robbca |  Jezerní nestvůry

Jezero Kok-Kol

Aidakhar má tělo 15 metrů délky a hlavu 1, 8 metru a během sedmdesátých let a začátkem osmdesátých let minulého století si získala velkou pozornost sovětských vědců.

1986 však výzkumné expedice přišly s důkazy popírající jakékoliv úvahy o jezerní příšeře. Její "troubení" komentovali tak, že zvuky byly pouze hlukem způsobeným vzduchem nasávaným do děr. I přes oficiální vysvětlení však dodnes dochází ke spatření příšery.

Jezero Labynkyr a Vorota

1953
V. A. Tverdochlebov
Oznámil okolnosti setkání s neznámým živočichem žijícím v jednom jezeře na plošině. Uvedl, že v Ojmjakonské oblasti je velké horské jezero a vypráví se o obrovském zvířeti v něm pobývajícím.

Nad vodou vyčníval tmavošedý trup. Na pozadí se odlišovaly dvě oči zvířete. Trhnutím se připozvedla z vody, pak se vrhla v před a pak se úplně ponořila do vody. Potom se od její hlavy valily vlny, vzniklé pod vodou. Napadlo mě, že to otvírá tlamu a loví ryby.

Jezero Chajyr

N. Gladkich, biolog
Najednou na břeh vylezl podivný tvor. Malinkatá hlava na dlouhé šíji, ohromné tělo s černou kůží, svisle trčící hřbetní ploutev. Biolog se dal na útěk a přivolal své kolegy. Ale živočich mezitím zmizel. Zůstala po něm jen zválená tráva.

Rukosujev
Nedávno několik lidí spatřilo jak se uprostřed jezera objevila hlava a potom ploutev na hřbetu. Dlouhým ocasem tloukl tvor do vody a od toho se po jezeře rozbíhaly vlny. Kromě toho slyšeli pozorovatelé vzláštní zvuky a podivné pleskání, které připisovali této obludě.

Čerevičný a Akkuratov
1939 až 1940
Jednou viděli na jezeře dva velké živočichy. Letadlo bylo tehdy ve výšce 800 metrů. Spustili se níže až na 50 metrů a pozorně si prohlédli velká černá těla neznámých tvorů. Ty ale hluk letadla polekal a tak se ponořili do vody