Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Únor 2010

Evropští opolidé

25. února 2010 v 8:36 | robbca |  Záhadní opolidé
Lesní muži, Diví muži, Lesní wosové nebo Zelení muži středověku byli popsáni jako lidoopi, tmaví, špinaví a vousatí. Jeho tělo je hustě porostlé chlupy, černými vlasy a vydává odporný zápach. Místa, kde se vyskytoval, byly severní lesy, kde žil v jeskyních.
Jeden takový byl spatřen v SSSR v roce 1941. Málokdo ví, že Krakonoš byl také příslušníkem této zvláštní rasy.

Zdroj z knihy Bájné bytosti a další tvorové ze světa fantazie - Londýnská kryptozoologická společnost

Obří mravenci

23. února 2010 v 16:39 | robbca |  Další příšery
Obří mravenci (Formicidus giganticus) prý staví obrovské kolonie přičemž používají celé kmeny stromů namísto stvolů. Tento kolos o délce 1,5 m dokáže svými kusadly drtit kameny na prach a šíří děs a zmatek pokaždé, když masově migrují na nové území, přičemž ničí vše živé i neživé. Nejzvláštnější je způsob, jakým královna ovládá činnost celé kolonie - jako by šlo o jediného inteligentního tvora.

...Někteří měkýší a pavouci mají i primitivní plickí vaky. Obří pavouci musejí mít vysoce vyvinutou formu těchto vak a dá se předpokládat, že i jiný obří hmyz má podobnou formu těchto vaků. Vzduch vstupuje dovnitř pomocí vzdušnic a kyslík proniká do krve skrze destičky... - z knihy Bájné bytosti a další tvorové ze světa fantazie


Obří kudlanka

21. února 2010 v 9:34 | robbca |  Další příšery
Je to velmi osamělý lovec a často používá různobarevného maskování aby se skryla v deštném pralese. Obří kudlanka (Mantis Giganticus) vylučuje ze svých slin vysoce účinný toxin, který zabije i zvíře o velikosti koně. Živý se převážně tapíry, ale někdy si troufne i na větší predátory jako je leopard. Žije průměrně 15-20 let v nepřístupných kotlinách amazonské džungle a dorůstá cca 2 metrů.
G. J. Blunkett prý na svých cestách na horním toku Zambezi v meziválečném období zastřelil kolosální kudlanku.
Po zániku koloniální éry se dramaticky snížila populace obřího hmyzu a to kvůli masovému vypalování a kácení pralesů. Dá se jen pochybovat o tom, že přežívá v Africe.

...Někteří měkýší a pavouci mají i primitivní plickí vaky. Obří pavouci musejí mít vysoce vyvinutou formu těchto vak a dá se předpokládat, že i jiný obří hmyz má podobnou formu těchto vaků. Vzduch vstupuje dovnitř pomocí vzdušnic a kyslík proniká do krve skrze destičky... - z knihy Bájné bytosti a další tvorové ze světa fantazie

Monstrum oceánů

20. února 2010 v 17:08 | robbca |  Vodní nestvůry
Tato bestie byla či snad je největším tvorem všech dob se svou délkou 1,6 kilometru (!)
Zda existuje jeden nebo více krakenů není známo, neboť nebyl spatřen více než století. Popisy nejsou ucelené, protože tvor je příliš ohromný (lze si ho snadno splétst s ostrovem). Některé popisy označují krakena (leviatana) jako obří želvu nebo velrybu, ale panuje názor, že je to slizká obluda s chapadly.

V roce 1997 byl v Tichém oceánu zachycen neidentifikovatelný, vysokofrekvenční zvuk. Podle vědců je tento je tento hluk vylučován objektem extrémních rozměrů pod hladinou - tedy jasně o neznámé zvíře.

Kraken omezuje svůj výskyt jen na Severní moře - konkrétně prý číhá v Norském příkopě. Toxický odpad ho zahnal více na otevřené moře a jestli ještě žije, údajně ve znečištěné vodě pořád spí.
Zdroj z knihy Bájné bytosti a další tvorové ze světa fantazie - Londýnská kryptozoologická společnost

Opravdové víly

6. února 2010 v 13:48 | robbca |  Víly

Byl nalezen v Chile. Poté co ho odchytili, žil ještě několik dní, nicméně poté pošel. Při velikosti několika málo centimentrů se může naskystnout otázka, zda se nejedná o potracený plod nějakého zvířete humanoidního druhu. To je ovšem v rozporu s faktem, že byl nalezen živý.

Tohle je zase mumie nějaké víly. Původ je neznámý.


Žádné další podrobnosti nebyly. Ale tohle je opravdu něco!
Tak tuhle potvůrku opravdu nikam zařadit nemůžu.

Druhy víl

6. února 2010 v 11:59 | robbca |  Víly
Dryády - stromové lesní víly, které chrání stromy a les před škodlivými vlivy
Alfen - Norské víly které často kontaktují lidské bytosti. Jsou velmi citlivé a na ty kdo je rozzlobí např. křikem nebo jiným špatným chováním můžou seslat nemoc nebo chorobu
Alven - Praktické neviditelné víly žijící v Norsku. Jsou aktivní hlavně v noci.
Brownie - Malý skotský duch domu který je vždy spjatý s určitou rodinou i po několik generací a chrání je před zlem.
Holda - víla Německa kde odměňuje lidi kteří usilovně pracují a trestá lajdáky. Většinou bydlí u rybníka a nádherně zpívá.
Nymfy - Všeobecné označení řeckých víl které rády tancovaly v přírodě a také se pokoušejí navazovat kontakt s lidmi - jídlo, sex a smrt!
Zubní víla - Víla která má velkou slabost pro zuby - jsou v její největší oblibě. Pokud zautočí na lidi, vrhne si nejdříve po zubech. Útočí ve skupinách.
Skogsra - Švédská víla, která působí v přírodě. Bydlí v horských nebo skalních jeskyních..
Divoženka - Velmi nebezpečné víly žijící v našich lesích
Květinové víly - nejrozšířenější
Jsou krásné, křehké a jemné. Tyto víly se starají o květiny a podobné rostliny. Bydlí v květech nebo ve velkých květinovích palácích. Také velice rády komunikují s lidmi. Mají schopnost vzít na sebe podobu nějaké květiny. Mohou mít křídla, ale nemusí. Květinové víly jsou velmi hravé a veselé.

Jak je vidět?
Jednoduše, stačí se podívat přes kámen s přírodním otvorem uvnitr

Zubní víla:


Víly z Cottingley

5. února 2010 v 18:56 | robbca |  Víly

Na počátku 20. století vytvářejí dvě školačky z anglické vesničky Cottingley pět snímků nadpřirozených bytostí, známých jako Víly z Cottingley. Bouřlivý spor, zda jsou pravé, či zda jde o padělky, se táhne 60 let.