Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Květen 2010

Klokaní netvor

25. května 2010 v 21:19 | robbca |  Přízraky z džungle
Shraheenské jezero je původem vulkanické, tudíž příšera tohoto místa asi není vázána na vodu. Zmíněné jezero je poblíž západního pobřeží Irska na ostrově Achill. V jeho vodách a okolí jezera je hlášen výskyt zvláštního tvora. Dle popisu jde o tmavě hnědého s "labutím krkem". Pohybuje se skoky, jako klokan. Jeho teritorium se rozšířilo i na jezero Glendarry. Zvíře také místním požírá ovce.
V roce 1968 byla bytost pozorována místním, když viděl tvora přijít (resp. přiskákat) z jezera a vstoupit do blízkého lesa. Tvor měl malou hlavu, dlouhé hrdlo, dlouhý ocas a pohyboval se jako klokan a zadní nohy byly větší než přední.

Horký kandidát je dinosaurus rodu Coelophysis. Hmyzožravý a současně masožravý dinosaurus, který praktikoval kanibalismus. Měřil skoro 3 metry.

Kolem Achillu je krásná příroda:

Podoba monstra:

Norská příšera

19. května 2010 v 19:01 | robbca |  Jezerní nestvůry

Selma

Jezero Seljordsvatnet poblíž Seljordu
Roku 1750 tady Selma napadla rybářskou loď. Nejúžasnějším pozorováním je setkání tváří v tvář, kdy byla na břehu rozříznuta na dvě poloviny, přitom jedna  polovina shnila na břehu a druhá se údajně odplazila do jezera. Roku 1999 prováděl Jan Sundberg sonarové průzkumy, přičemž zaznamenal podivný zvuk obřího tvora pod hladinou.

Jeho délka je prý 30 stop (9 metrů). Její tělo černé, s hlavou koně bez uší. Střední část těla je široké a lze na ní spatřit ploutve. Popis odpovídá ještěru plesiosaurovi.

Byly sestaveny také speciální klece pro odchyt nestvůry


Ilustrace:

Fotografie:
    


Bradavičnatý netvor

12. května 2010 v 20:55 | robbca |  Jezerní nestvůry
Příšera z Cornwallu

Místní lidé ji říkají" Morgawr", což v cornwallském dialektu znamená "mořský obr".

Harold T. Wilkins zaznamenává pozorování z 5. července 1949 ve 23:30: "...Já a ještě jeden člověk jsme viděli dva zvláštní ještěry, dlouhé 5 metrů, s lahvově zelenými hlavami, kteří plavali za sebou s ponořenými předními částmi těla. Jejich hřbety byly ostnité. Připomínali druhohorní plesiosaury... "
Pozorování jsou stále častější.
Roku 1975 místní žena zahlédla velkého bradavičnatého tvora s ostny na hřbetě. Jeho hlava se honosila párem pahýlovitých rohů.

J. Cock a G. Vinnicombe
Falmouth
1979
Na hřbetě pozorovaného tvora byly bradavice jako u prehistorických oblud. Z vody se zanedlouho vynořila velká úhoří hlava na dlouhém krku. Tělo bylo černé a měřilo 5 metrů.

Jediná fotografie tvora:

Zdechlina nalezené na pláži:

Buckshawské monstrum

8. května 2010 v 20:50 | robbca |  Záhadní savci
Psi mají z tohoto tvora panickou hrůzu a velmi se o obávají, proto výpravy mnohdy končí nezdarem. Stal se proto terčem turistů a bulváru. Podle vědců jde o zatím neobjevený druh zvířete.

Podle teorií může jít o několik druhů zvířat:
Divočák a malá kočkovitá šelma dohromady
Obrovský divočák (podle místních není divočák schopný zabít jelena)

Jediná fotografie:

Drak s kachním zobákem

3. května 2010 v 14:22 | robbca
Jezero Tian-Chai
Zprávy přišly od jezera Tian-Chai z kráteru sopky Baitoušan v provincii Ti-lin.

Jeho popis je typicky čínský - s tělem větším, než krávým, psí hlavou, dlouhým krkem jednoho metru a zobákem podobným kachnímu (jako mají hadrosauři). Kandidát je tedy plesiosaurus, drak. U obou ale chybí kachní zobák.

V létě roku 1980 přišly další zprávy o spatření obřího "vodního draka"
Piao Longhzi na toho tvora vystřelil, střela ale pouze škrábla netvora.

Odkud ale tito draci pocházejí, když pozorování se datují hodně daleko do minulosti?
Tato nestvůra nemohla žít v kráteru dlouho, protože sopka vybuchla až v roce 1702. Příšera by zde musela být třeba vysazena kněžími, nebo se může jednat o čínského draka.

  

Tady chybí jen kachní zobák: