Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Červenec 2010

Ještěří muž

30. července 2010 v 12:52 Přízraky z džungle

JEŠTĚŘÍ MUŽ

Dino sapiens

Oblast výskytu: Scape Ore, oblast bažin poblíž Lee County, Jižní Karolína:

Je popisován jako tvor, jemuž červeně svítí oči, má téměř dva metry a je velmi agresivní. Má velikou sílu. Většinu svého života tráví v bažinách. Evoluce tohoto druhu nejspíš pochází z vývoje dinosaurů, který zašel až do oblasti druhu homo. Tedy dinosaurus vyvinutý v "člověka". Mohl by být prehistorické stvoření, které přežilo v ústraní bažiny?

Christopher Davis (17 let)
okolí bažin, 29. června 1988, 2:00
Když měnil pneumatiky, všiml si něčeho, co běží k němu. Byl to asi 7 stop (2 metry) vysoký tvor, s červenýma očima a šupinatou zelenou kůží. Každá končetina byla vybavena čtyřmi prsty a černými drápy.
Zvíře přicházelo rychlým tempem na dlouhých zadních nohou. Poté mu neznámý tvor začal  demolovat auto, ve kterém vystrašený Christopher seděl. Pak netvor vylezl na střechu vozu, ze které se mu ho podařilo shodit, ale stále ho pronásledoval během 40 km/hod.
Jeho vůz měl spoustu dlouhých škrábanců, poškozenou střechu a zrcátko zkroucené.

  

Jeden stavební dělník uvedl, že plazí stvoření na něj skočilo, zatímco sbíral vodu ze studny.
Dva lidé tehdy viděli, jak ještěří muž přeběhl silnici.
Zanedlouho poté byl hlášen nález osmi stop 35 cm dlouhé a 7 cm široké se třemi prsty.

Zde si můžete všimnout podobnosti s dinosaurem:

Evoluce z dinosaura:

Zde je zase podobnost s obří žábou:
  

Zdroj: vlastní překlad - kopírování jen s povolením
Obrázky Google.com/lizard man (reptile man)

Konec světa

23. července 2010 v 14:11 Ostatní záhady

Pořád jste si jisti koncem světa?

Poslední savec-plaz

19. července 2010 v 12:42 Záhadní savci
Buru

Výskyt této příšery je hlášen z nepálského údolí Apu. Buru je plaz dlouhý patnáct stop (tzn. 4,5 metru) s trojúhelníkovou hlavou obdařenou
čtyřmi tesáky. Jeho stopa je velice výrazná. Na zádech má mít řady páteřních pancířů. Barva kůže je skvrnitá, kombinace modré a bílé. Místní
tvrdí, že Buru již v údolí Apu nežije, protože tvorové nepřežili sucho a v tomto údolí vymřeli. Několik posledních přežívá v údolí Rilo. Popis tohoto tvora je neuvěřitelně podobný vymřelé skupině zvířat s názvem Gorgonopsians.

1948
Charles Stonor
Nepál, údolí Apu
Tento muž zkoumal zmíněné údolí. Výsledkem
výpravy bylo, že Buru ještě žije v údolí Rilo, bohužel badatel nepředložil ani jeden důkaz.Obrázky Google.com/Gorgonopsians

Tsuchinoko

8. července 2010 v 11:46 Jezerní nestvůry
TSUCHINOKO

Celé Japonsko
Je popisován jako kříženec slimáka a hada mezi 30 a 80 cm dlouhým. Dokáže skočit až metr na vzdálenost. Jsou to obecně velmi osamělá zvířata, která nemají rádi zbytečnou nežádoucí pozornost.
Byly také nalezeny kresby na skalách v Gifu a Nagano zobrazující tuto stvůru. Jedna encyklopedie také zobrazuje popis tsuchinoko pod názvem yatsui hebi. V roce 1989 byla nabídnuta odměna tomu, kdo světu ukáže žijící nestvůru. V roce 2001 bylo předloženo video s údajným netvorem, plujícím ve vodě.

Zdroj: Wikipedie - vlastní překlad
nekopírovat!
Obrázky: Google.com/tsuchinoko