Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Srpen 2010

Kurupira

15. srpna 2010 v 12:48

Pověsti indiánů i zprávy některých výprav naznačují, jako by zde přežívaly podivní živočichové. Na mesetách, jejichž klima se nezměnilo po mnohé miliony let a zůstali zde uvězněni živočichové z pradávných dob se možná dokázali udržet až do dnešní doby.

Zde je mapa polohy mesety jménem Kurupira. Připouštím, že poloha její, a blízkých útvarů kolem ní, se může lišit v důsledku čerpání z více zdrojů. Kolem této hory se dějí podivné úkazy a jsou zaznamenána pozorování dinosaurů na vrcholu této hory. Nechybí také pověsti o místních obřích upírech, dvounohém, obřím agresivním ptáku s velikým zobákem, sauropodu Suwa, theropodu Stoa, ptakoješěru Waroshive, inteligentnímu dinosaurovi nebo mimozemšťanovi Rakahashim a primátu či monstrózním lenochodu. Místní indiáni z ní mají panickou hrůzu a odmítají se k ní jen přiblížit. Ani mapy brazilské či venezuelské její polohu nezobrazují správně. Velmi doporučuji knihu Jaroslava Mareše - 
Kurupira, zlověstné tajemství, ze které jsem čerpal:

.

Reg se Sergejem narazili pod Kurupirou na zelenou mlhu a ocitli se "někde jinde". Přenášela je z místa na místo jak chtěla. Chodby, kterými přišli, najednou neexistovaly. Je také možné, že šlo pouze o halucinogenní zelený plyn. Naštěstní zelená mlha zase zmizela. Reg se u Kurupiry usadil a po čase ho meseta připravila o život.

Suwa - tvor, jež má velmi dlouhý krk a malou hlavu.
Stoa - tvor, chodící po zadních nohách, přední má zakrnělé. Nad očima nese dva trny či rohy. Měří jistě 7 metrů a je hbitý. Jednou dokonce sestoupil z mesety.
Waroshive - Létající tvor, který má dlouhý zobák, za hlavou jakýsi hřeben a blanitá křídla.
Rakahashi - Podivný dvounohý tvor velikosti člověka. Reg se Sergejem také narazili v mesetě na otisk zvláštní tříprsté stopy. Takto líčí svůj zážitek šaman Waika z šabonu (vesnice) Waticoteriů jménem 
Išawariwe, který se s ním setkal: "...démoni. Jsou prý podobní člověku, ale lidé to nejsou. Jsou vyšší, štíhlejší, mají čtyřprsté ruce a tříprsté nohy. Na rukou mají hrozivé drápy. Přichycují se jimi skalní stěny a dokážou prý po ní šplhat jako opice. Mají vysokou oválnou lebku bez nosu, velké černé oči, které ve tmě svítí, a špičaté ostré zuby, které stále cení. Nemají vlasy ani chlupy, kůži i lebku mají holou, jakoby vrásčitou..."
Popis odpovídá ďáblovi z Arkansasu, který se nakonec ukázal jako podvod. 

image2

Kurupiru obklopuje záhada, o kterou se zajímá také Americká armáda, zatímco brazilská a venezuelská musí jen poslušně salutovat. Jméno Curupira z map zmizelo buď úplně, nebo se tak jmenuju zcela jiné pohoří. Skutečná Kurupira byla označena u Venezuelanů jako Serra Urucuzeiro. Ani na Google Earth či družici NASA a po Kurupiře není ani památky.
Celá oblast je neprodyšně uzavřená pro jakéhokoli cizáka. V oblasti hlídkuje vojenské letectvo, které má povolení sestřelit kterékoli letadlo či vrtulník.


Přihláška do LKS aneb jak být kryptozoologem

7. srpna 2010 v 12:04 Jiné
Zde je přihláška do Londýnské Kryptozoologické Společnosti (LKS). Pro vstup musíte být doporučeni několika stávajícími členy LKS. Tento obrázek je originál z knihy Bájné bytosti a další tvorové ze světa fantazie (odkaz zde):
žádost
Velmi za toto LKS děkuji.