Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Září 2010

Naložený člověk

30. září 2010 v 17:43 Ostatní záhady
Muž (34) nalezl v brněnském parku na lavičce Uzavřený skleněný válec (zkumavku) s lidským plodem, jen několik centimetrů vysokým. Prý se u lavičky pohyboval muž nakládající krabice do vozidla. Zkumavka s plodem nakonec zůstala v Ústavu soudního lékařství.

Muž v parku nalezl lidské embryo.

Kryso-pes

23. září 2010 v 19:39 Další příšery
Ontarijské monstrum

Město Kitchenuhmaykoosib, Kanada, provincie Ontario
Byl celkem pochmurný květnový den, první jeho týden, který ještě více kazily zatažené mraky z nedalekého moře. Dvě ženy z nedalekého města vyrazili na polední procházku podél pobřeží. Ženy, povoláním ošetřovatelky se velmi bavili, přestože se schylovalo k bouřce. Jejich diskuze však dlouho netrvala. Pes, který šel dlouhou dobu po jejich boku náhle zpozorněl a znejistěl. Z neznámého důvodu již nechtěl jít dál a přikrčil se. Jedna z žen, očividně vyděšena chováním psa, ucítila příšerný zápach. Její kamarádka nezůstala pozadu a začala si též stěžovat na silný smrad zkaženiny v jejich okolí. Na chvíli se pozastavili ale netrvalo dlouho a zase se odhodlali k pohybu. Náhle se v křoví něco šustlo a jedna z žen zahlédla ohyzdný, růžoví ocas. V obou najednou zavládlo zděšení. Pes se náhle vytrhl z vodítka a utíkal k nedaleké jeskyni vymleté vodou, jako by ucítil kořist. Ženy ani na chvíli nezaváhaly a rozběhli se za ním. Když doběhli až k psovi, který v tu chvíli čmuchal ve křoví naskytl se jim strašlivý, až odporný pohled a obě ženy náhle oněměli. Ve vodě totiž leželo napůl ponořené tělo neznámého živočicha. Toho si ale pes nevšímal a živočicha vytáhl na břeh. Ten už očividně nevydával známky života. Byl ochlupený jen z poloviny a připomínal obří krysu s prasečími rypáky a psím čenichem. Jeho ocas byl podobný potkanovi a měl minimálně třicet centimetrů. To on byl strůjcem toho příšerného zápachu. Ani jedna se neměla k tomu na zvíře ani sáhnout. Po chvíli ale znovu získali duchapřítomnost. Jedna z nich vytáhla fotoaparát a několikrát stiskla spoušť, která vydala oslnivý blesk. Pes pak vytáhl zvíře na skály, kde byly pořízeny kvalitnější fotky. Ženy již měli dost příšerného zápachu a pohledu na tuto obří pochybnou zdechlinu prapodivného zjevu tak se vrátili do města. Nikoho na tento nález neupozornili a nechali si ho pro sebe. Jedna z nich pak druhý den umístila na svoje webové stránky fotky tohoto zvířete doplněné komentářem: "Toto stvoření našel místní pes Sam v prvním květnovém týdnu v městské zátočině u vody. Upozornil nás na něj a my jsme uviděli stvoření ve vodě, které bylo hlavou dolů. Poté ho vytáhl ke skalám, kde byly pořízeny i tyto fotografie:"
Ještě tento den se místní lidé vypravili k pobřeží, kde byl tento pozoruhodný tvor nalezen. Všechny stopy ale bohužel spláchla voda, takže pravda zůstane pohřbená někde v propadlišti dějin. Velmi často se proto spekuluje, zda nejde o podvod. 

Pozn.: Příběh je povídka, první z mé tvorby. Je sepsána na základě pravdivých událostí. NEKOPÍROVAT!!

Neznámého tvora nalezly dvě dívky u jezera v kanadském Ontariu.

Zvíře připomnělo nález neznámého tvora z roku 2008, jemuž se přezdívalo

Děkuji webu s podobným zaměřením - annapichnerova.blog.cz za podkladové informace a fotografie. Doporučuji navštívit.

Přežívající mamuti

19. září 2010 v 12:19 Záhadní savci
Pozn.: První článek na výběr čtenáře (můžete se také zapojit - levý sloupec blogu - jaký článek zde chcete vidět?)

Na severu Sibiře, v nejodlehlejších místech planety si Rusové vyprávějí příběhy o obrovských chlupatých tvorech s chobotem a kly. Mnoho místních obyvatelů je přesvědčeno, že hluboko v tajze žijí i dnes. Ale je obtížné je třeba jen zahlédnout. Protože jich zůstalo již jen velmi málo, jsou velmi, velmi vzácní. Obyvatelé Marijské republiky jim říkají Obda.
Mají fenomenální zrak a nesnášejí kouř. Svými kly hrabají lišejník do velké hromady. Tyto hromady našli i mnozí polární badatelé, (např. Amundsen) ale neuměli si nijak vysvětlit jejich původ.
Na území Marijské republiky existují vesnice Nižnije Šapy a Azakovo, které obyvatelé opustili, protože se báli chlupatých nestvůr, které jim ničili osady.
Roku 1962 vyprávěl jakutský lovec, že před revolucí se tváří v tvář setkali s mamuty a o něco později narazil na stopy veliké jako umyvadlo. Nejzajímavější je vyprávění dvou lovců z roku 1920, kteří narazili mezi řekami Pur a Taz na obrovské stopy a 300 metrů před nimi uviděli dvě obrovská, chlupatá zvířata s obřími zahnutými kly.
Vyprávění a pozorování obřích, ochlupených monstrech se rozšířilo i na Aljašku. Prezident USA Thomas Jefferson (1743 - 1826) byl těmito pozorováními tak zaujat, že vyslal na Aljašku svého přítele. Ten mu po čase přivezl jako suvenýr speciální eskymáckou zbraň, kterou se loví mamuti. Tvrdil také, že podle výpovědí místních lze ještě potkat mamuty v odlehlých koutech Aljašky v severovýchodní části poloostrova.
Tento fakt podporují další a další nálezy jejich zachovalých těl:


Zdroj textu
Obrázky jsou z Google.com/mamut

Rudý červ

2. září 2010 v 16:45 Přízraky z džungle
V jihoamerické Amazonii, v okolí Manausu, se traduje historka o nebezpečném, velmi agresivním tvorovi. Indiáni a místní mu říkají "vousatý červ". Má mít v oblasti úst dlouhé hadovité výrůstky. Jeho oblíbeným místem je spadané listí v okolí řek. Měří asi 30 centimetrů, je výrazně červený a jakékoli zvíře dokáže pouhým dotekem zabít.
Existuje také několik případů spatření. První je o dvou indiánech, kteří k večeru livili ryby. Najednou jeden z nich vykřikl. Před ním leželo tělo mrtvého, 1,5 metru dlohého hada a vedle něho se plazil rudý červ, který podle nich hrál právě úlohu predátora. Dalším, ale smrtelným setkáním je další o dívkách, které se koupaly v řece. Jednu z nich to po chvíli přestalo bavit a tak odešla na břeh, kde ji po několika sekundách zabil rudý červ.
Roku 1984 byl u řeky Taruma Mirim objeven, popsán a zařazen Dr. Petrem Hendersonem tvor pod jménem Phreatobius walkeri. Jde o 2,5 centimetru velkou, slepou rybu, vlastně sumečka, který žije nejraději na spadaném listí a na každé straně úst má vousky. Adaptoval se na život na břehu. Jediné co nesouhlasí, je velikost a rychlé zabití jeho oběti. Může jít o schopnost silného elektrického výboje ("aktivovaného" např. jen v době páření), podobnou má i jeho příbuzný, sumec elektrický, či silný jed. Jde snad o stejného tvora, či vědě dosud stále neznámého, nepopsaného kryptida?

Jiné velmi podobné druhy:


Zdoj: Jaroslav Mareš - Kurupira, zlověstné tajemství