Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Leden 2011

Vzpřímená chůze gorily?

28. ledna 2011 v 17:23 Záhadní opolidé


Říká ještě někdo že tajemní primáti neexistují?

Stříbrohřbetá gorila


Kent, Anglie
ZOO Port Lympne Wild Animal Park
Gorilí samec Ambam (21) umí chodit jako člověk. 
"...Ambamův otec Bitam dělal to samé. Má také sestru Tambu, která se snaží o něco podobného..." uvedl pečovatel Phil Ridges.

Praha, ZOO
Nová gorilí samice Bikira, která do Prahy přicestovala z Belfastu po zadních také umí chodit.

Kamerun, Limbe
Tam gorilí samice nesla své mládě na zádech, šla po dvou a opírala se o klacek, podobně jako to dělají lidé na horských výšlapech. 
Gorila v kamerunském Limbe s mládětem na zádech si při výšlapu chůzi ulehčovala klackem.

Olgoj Chorchoj

18. ledna 2011 v 11:17 Jiné

Na internetovou sí't vnikla hra s názvem Olgoj Chorchoj!

Velice doporučuji, hodnotím 75%

Velikost: 1,8MB

Postup: Žerete lidi a stromy, nepohrdnete ani domy
Popis: Podle staré legendy žije v asijské poušti Gobi obří červ Olgoj Chorchoj, který se živí výhradně lidským masem. Traduje se, že zrůda měří několik metrů a pohybuje se neuvěřitelnou rychlostí. Lidé v Mongolsku a Číně mají i v současnosti z tohoto stvoření hrůzu, takže se snaží místům, kde byl Olgoj Chorchoj dříve údajně spatřen, vyhýbat mílovými kroky. Vžijte se do role krvelačného červa a vydejte se na neúprosný lov! V každém kole této chytlavé online hry musíte nasytit hladové monstrum, které na nic netušící človíčky útočí zásadně z podzemí. Jedno staré pořekadlo praví, že s jídlem roste chuť, což samozřejmě platí i o obrovském červovi z pouště Gobi. V každém následujícím levelu tak bude Olgoj Chorchoj vyžadovat více a více potravy, takže se budete muset pořádně ohánět, aby se vám nastavené limity podařilo splnit. V pravém dolním rohu obrazovky máte zvýrazněnou linii, kterou je potřeba překročit, aby váš červ nezemřel hlady a vy nemuseli hrát level zase od úplného začátku.

Ovládání: pohyb - šipkami