Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Červen 2011

Pixy

30. června 2011 v 11:09 | SpoluAdmin |  Mýtické nestvůry
Západ Anglie je jednou z mála evropských oblastí, kde se prakticky nevyskytují žádné víly.Místo toho je tato oblast zásobárnou Pixies (pixů), zvaných také pigsies , pisgies a v Cornwallu piskies. Podle místní legendy pixies porazili víly v dívokém boji a zahnali je na východ od řeky Parret, která protéká zhruba od severu k jihu přes západní Dorset a Somerset. pixies jsou v Somersetu známí tím že kradou koně a poníky a honí je v kruzích zvaných GALLITRAP, které se podobají kruhům víl ve zbytku země.Prý dokonce vstupují do domu a házejí hrnci a pánvemi, ale lze je uchlácholit, když se jim nechá mísa čisté vody, aby si mohli úmýt dětičky, a když se krb vymete tak, aby v něm mohli za noci tančit. Pixies jsou taky zlomyslní, nejraději Tropí žerty, pod vlivem matoucího vílího kouzla. Ale tato kouzla můžete přelstít, tím že: Si obrátíte kabát naruby, otočit klobouk předkem dozadu a začít hlasitě zpívat pak by kouzlo mělo pominou. Ale pozor! jestli vkročíte do GALLIPARU jednou nohou uvidíte pixy, ale jestli tam vkročíte oběma nohama, stanete se jejich vězněm. Ale pokud by nějaký zločinec vsunul do kruhu je špičku palce, tak bude dozajista oběšen, ale i když budete mít jednu nohu v kruhu a uvidíte Pixe mějte se na pozoru ! bude se vás snažit oblafnout aby ste vkročil do kruhu oběma nohama třeba na vás skusí: Ježkovi oči ! podtě se na to podívat (a bude na něco ukazovat v trávě) ale na 95 % to bude lež.

http://blogy.xicht.cz/img/115318.jpg<----Houbařům se doporučuje, aby Dávali pozor a nevkročili do takového GALLITRAPU jako je tento.
http://www.paranormaldatabase.com/cornwall/images/MythCreatures_Pixies.jpgPixy vyobrazený na známce k dopisu.
http://www.lucylearns.com/images/pixies-and-elves-images-free-elves-clipart-elf-pixie-sitting-left.gifpixies jsou také většinou vyobrazováni s křídly.

Baku

28. června 2011 v 15:46 | SpoluAdmin |  Další příšery
Latinský název: Taurelephans tigris
Prostředí: Mokřiny kolem lidských osad
Velikost: Jako malý slon

Jedno ze zvířat , které je obzvlášť zajímavé je Baku - podivný a málo známý tvor, který je postrachem odlehlých zemědělských osad. Celkově je jeho vzhled poněkud neujasněný, ale nejvýraznějšími rysy jsou sloní chobot, volský ocas a tygří tlapy. Navzdory svím rozměrům a divokému vzevření je Baku ostýchavý tvor, který si dává záležet, aby zůstal nespatřen. Nicméně potřebuje žít v blízkosti lidských obydlí. To proto, že se čerpá obživu z nanejvýš neobvyklého zdroje - z negativní psychické energie,vycházejicí z mysli ustaraných lidí , obzvlášť pokud trpí zlými sny nebo nočními můrami. (Toto je pravděpodobně jen pověra starých Japonců, nelze to brát vážně, spíše s rezervou) V noci se Baku vynoří ze svého mokřinatého domova a šmejdí po okrajích nejblížšího městečka či vísky, přiněmž pomocí svého chobotu jaksi nasává tuto negativní energii.Několik udatných jedinců se občas odváží přiblížit i k větším městům či vělkoměstům , kde je takové stravy habaděj. Obvykle považují Japonci spatření BAKU za dobré znamení. Možná proto, že jim tyto sny odstraňuje. Toto zvíře existovat může, ale možná ho neviděli se ničím živit, proto to vysávání energie.

http://www.obakemono.com/obake/baku.gif
nejspíš zlatá soška Baku
http://americanmonsters.com/site/wp-content/uploads/2010/01/baku.jpg
Hlava Baku jak saje Negativní Energii

http://a1.l3-images.myspacecdn.com/images02/74/ab1b1e8c24664613b6ed968ce4a44043/m.jpg

Amemait

27. června 2011 v 17:45 | Spoluadmin |  Záhadní savci
Mnoho lidí Každoročně zahyne na NILU, a většina úmrtí se přičíítá na vrub hrochům a krokodýlům. V rozsáhlých rákosových porostech a na bahnitém dně dolního toku Nilu však číhá daleko nebezpečnější predátor. AMEMAIT je světem celkově převážně zapomenuta, ale Egypťané ji dobře znají a obávají se jí víc než hrochů a krokodýlů. Má masivní,hladký trub hrocha s dlouhým plazím ocasem. Má také nohy , pařáty, hřívu a hlavu lva,ačkoliv její čelisti jsou dlouhé,úzké a plné ostrých zubů jako u Krokodýla.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/60/Ammit.svg/220px-Ammit.svg.png

Gorgony

26. června 2011 v 21:05 Další příšeryJedna ze zmínek, těch nejznámějších, se datuje do dávného Řecka, opojeného mýty o pověrami. V dávném středověku existovali podle literárních pramenů tři gorgony, dcery Forkýna a Kéty. STHENO, EURYALÉ a MEDÚZA, ta jediná byla smrtelná. Podle neověřených informací byla krásná, zamiloval se do ní proto Poseidón, bůh moří. Athéna jí za to proměnila v obludu, jejíž pohled (ohyzdnost tváře) zabíjel. Je líčena jako bestie s pařáty na nohou, křídly jako netopýr, ocelovými pěstmi, prasečími rypáky, ušklebenpou tváří, promáčknutým nosem a zvířecíma ušima. Byla zabita Perseem. Ale nechme mýtů a ponořme se do fakt. Podle neověřených zpráv žili grgony v Libyi 1400 př.n.l., ale 3 jedinci netvoří životaschopnou populaci. Proto jsou nesmrtelné. Žili v suchých horách jihozápadu Libye. Někdo je usazuje do Hyperborejí na severu. Další žila v Japonsku. Říkali jí jama-uha a vypadala jako obr s hady místo vlasů. Mnohé kultury líčí tyto nestvůry napříč světem, pravděpodobně v důsledku jejich putování od místa zkázy jejich sestry. Bylo nalezeno spoustu zkamenělin lidí, například poblíž jeskyně Al Quatrum v jižní Libyi. Medúzy hlava nakonec zkončila na štítu Athény. Možná některé dosud na světě žijí...
Důrazné upozornění!

1. června 2011 v 18:45 | Admin
Tina: "chci se autora zeptat proč sem dává na sebe kontakty když se všech ptá kdo jsou a nepřijme je..kdo bysme asi byly,fandové kryptzoologie vole."
Ano, toto je příklad hrubého jednání, normální člověk UMÍ ČÍST a alespoň není VULGÁRNÍ! Zaprvé jsem se s úctou zeptal, kdo jste. Zadruhé jsem nikoho nezablokoval a zatřetí je slušností odpovědět!! Jednou už jsem psal, že tyto otázky se budu ptát, cituj sebe: "...Prosím, až si mě přidáte tak mi napište zprávu abych věděl, kdo to je. Často si mě přidají i spammeři. Dík."(zde)
A TOTO JE UPOZORNĚNÍ PRO OSTATNÍ!
Tyto komentáře zde nechávám pro informaci ostatním aby viděli, kam až sahá DRZOST:
Mikišpunt:
"trapny stromy opicej se po harry poterrovy tam taky tenhle stom jim zvedlo auto" Odpověď: "Jestli věřítě harrymu potterovi a JK Rowlingové že bradavice a spol. jsou tu od pradávna, tak jste asi o několik let zpět. Ten příběh je jen VYMYŠLENÝ. A jestli jste tu od toho, psát v každém komentáři stále nudně opakující se "trapný", pak vězte že vás mohu zablokovat za 1 sekundu. Samozřejmě vám neberu názor, ale napsat to jinak to taky jde."(zde)
"trapny me spise zajimaj tu zubni vili napis admine neco o zubnich vilach prosim az to napises posli mi to..." - u článku se zubními vílami...

Tina:
"opět fake tvl..(zde) Ano, ale lepší by byla odpověď typu: To mi nepřijde jako pravé.
"[2]: ty vado odkdy más pes tlamu do špičky?? je to zobák" (zde) Ano, názor je zajímavý ale já myslím, že takováhle tlama u psa je velmi podivná, spíš nemožná.

Bližší informace bohužel nezveřžejním, pokud chtějí tito lidé anonymitu, měli bychom k nim i přesto alespoň nějakou úctu mít.
Omlouvám se za špatné a bezohlednéreakce na komentáře u výše uvedených článků, ale byl jsem opravdu vytočený.