Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Červenec 2011

Pravda o starých nestvůrách

26. července 2011 v 3:10 | Spoluadmin, úprava: Admin |  Vodní nestvůry
Většina z pozorování podivných mořských tvoru jsou prý případy chybného určení totožnosti tvora nebo špatnou interpretací viděných objektů ve vodě.
Londýnská Zoologická společnost se podívala na zprávy o neznámých velkých mořských živočiších 1758 - 2000. Zjistili, že většina zpráv byla ve skutečnosti chybné pozorování objektů nebo zvířat v dálce (obvykle méně než 100 metrů od lodi)
Zvířata, objevená na základě báchorek:
Bathyraja hesperafricana
Žije 2 km od východního pobřeží Afriky od Mauretánie po Gabon.

Orcaella Heinsohn
Byl oficiálně popsán jako druh v roce 2005

Mesoplodon perrini
Byla identifikována mimo Kalifornii v roce 2002


Podivný savec z Texasu

25. července 2011 v 23:51 | Spoluadmin, úprava: Admin |  Záhadní savci
La Salle, Texas
Carter Pope (13)
Bylo zastřeleno opravdu velice podivné lysé zvíře šedého odstínu. Všichni ho nazývají chupacabrou, pravděpodobně kvůli tomu, že je to nejznámější savcovitý kryptid. V neděli ráno se chlapec probudil a spatřil zvíře, které se podivně, houpavě pohybovalo a třáslo. Vzbudil svého otce Willa Popea: "...Myslel jsem si, že buď sním, nebo že je můj syn blázen, nebo spíš obojí zároveň..." . Chlapec na zvíře 3x vystřelil ze vzdálenosti 60 metrů. Byli odebrány vzorky,které budou odeslány na analýzu DNA.
Můj názor: Je smutné zabít zvíře, ještě k tomu když může být na pokraji vyhynutí. Jinak si myslím, že bylo jen postižené nemocí, kvůli zmíněnému třesu.
Zdroj:http://paleo-dna.blog.cz/Hybridní Mutant

18. července 2011 v 15:58 | Spoluadmin, úprava: Admin |  Záhadní savci
ABC News
Kanada, Maine, Turnera
Zdejší obyvatelé našli mrtvé zvíře během víkendu. Trhal psy na kusy, způsoboval strach obyvatel a místní legendy. Někdo ho asi srazil na ceste autem, když pádil za kočkou. Kostra byl fotografována a kontrolována několika lidmi, kteří žijí v oblasti, ale nikdo neví přesně, o co se jedná.

Michelle O'Donnell
Turnera
"...Bylo to hnusné. Na ten hrozný smrad nikdy nezapomenu. Já jsem žila v Maine celý svůj život a nikdy jsem nic podobného neviděla... "

Za posledních 15 let, obyvatelé v Androscogginském kraji hlásili, že viděli a slyšeli zvíře s mrazivým štěkotem a očima, které září v noci. Zvíře bylo obviněno z útoku a zabití dobrmana a rotvajlera.
Satyři a Faunové

16. července 2011 v 16:05 | SpoluAdmin, úprava: Admin |  Mýtické nestvůry
Satyrové a fauni (homocapri pan) jsou zařazováni mezi polobohy, spíše však mezi horské a lesní tvory.Říká se že byli pomocníci boha vína Dionýsa (Bakchus), také bývali v družinách boha Pana.
Zobrazováni jsou většinou jako napůl člověk a napůl kozel, s kučeravými vlasy, špičatýma ušima, tupým nosem, s růžky (jejich růst dlouho trvá, kroutit se začnou po dvou letech), oháňkou a kozlíma nohama.Některé druhy mají i velké zásoby tuku.
Žili v řídkých lesích, na kopcích a horách. Kdekoli v divočině. Spatřeni byli nejvíce v jižní Evropě (Řecko, Itálie), ale i ve Skotsku. Zde je pozoroval Cornelio Brostomero (1874 - 1943) ve složitých úkrytech.
Žili 20 - 120 let. Jejich výška byla 1,2 - 1,8 metru. Za starověku byli četní, ale teď už vymírají. Kdyý se opili, dokázali pustošit celé pláně.
Byli velmi divocí. Pohybovali se ve skupinách, milovali víno, pronásledovali nymfy, tančili a hráli hudbu (zejména na flétnu, sýrinx, dokonce i dudy). Uvádí se, že byli v podstatě zbabělí, co se týče boje.Měli velmi rádi sex a orgie.
Bývali viděni i jako pastýři stád. K lidem nebyli právě vstřícní, přepadali pastýře a strašili poutníky.
Satyři - H.p. sylvi, Řecko
Sileni - H.p. Sileni, tlustí
Fauni - H.p. fauni, Itálie
Pozn: Pan Tumnus z Narnie je na hany vzdálen realitě.
http://eng670.files.wordpress.com/2009/11/adolphewilliambouguereau-nymphs-and-satyr-1873.jpg

Krvežíznivá Mantikora

5. července 2011 v 13:00 | SpoluAdmin, úprava: Admin |  Záhadní savci
Manticora (Chiropanthea mantichhora) vypadá jako lev, ale je vybavena smrtícím ocasem, netopířími křídly (7,3 metru) a co nejznepokojivější, lidskou tváří. Její škorpioní ocas je posetý jedovatými ostny, ostrými jako břitva. Latinský název Mantichora je odvozen od řeckého Mantichoras, což je chybný spoj dvou staroperských slov: Martiya (člověk) a khvar (jíst) - tj. lidojed
.
Je stejně vzácná a nebezpečná jako chiméra a tvrdí se, že při požírání ulovené kořisti si polohlasně prozpěvuje. Její kůže odpuzuje prakticky všechna známá kouzla a bodnutí ocasem přináší okamžitou smrt. Dávejme si též pozor na její zmíněný zpěv. Je to kombinace pískotu a trubky. Má přátelskou tvář, která se vyvinula. Byla nalezena i její lebka a čelist s třemi řadami zubů, jenž zabili domorodci.
Mantichora výrazně vystupovala ve středověkých bestiářích a často byla používána jako alegorie Ďábla. Ve 13. století jednu vyobrazil Rychard z Haldinghamu ve svém spise Mappa Mundi, jež je nyní k vidění v Herefordské Katedrále. Mantichora se kdysi se vyskytovala napříš polopouštnímy oblastmi Persie a Mezopotámie až na západ do Řecka a severoafrického pohoří Atlas, nyní je však výskyt omezen na nedostupné hory středního Íránu.
Současná expedice Londýnské kryptozoologické společnosti byla uspořádána proto, aby navštívila oblast Kerman a Džiroft. Řídce osídlenou, vyprahlou oblast středo jižního Íránu. Naštěstí se Íránský šáh začal o expedici zajímat osobně, což pomohlo překonat spoustu nesnází s transportem do této nepokojné země.Při jednom z letů mantikora svrhla na letadlo sprchu velkých ostnů z ocasu. Poté ji vyplašili v jeskyni a utekla do pouště, přičemž házela všude ostny. Zranila členku výpravy.
Staré ilustrace


Naga

3. července 2011 v 21:55 | Spoluadmin, úprava: Admin |  Mýtické nestvůry
Latinský název: Homophidia Indicia
Prostředí: Naga - vodní a mokřinaté prostřědí, Lamia pouště
Délka života: 400 Let.
Délka: 4,5 m.

Nága (též Lamia či Víla Meluzína) je mytologická postava, která má místo nohou hadí ocas. Říká se že se zjevuje na hradě Lusignanu v západní Francii. Poprvé se pod tímto jménem objevuje ve spisu o Meluzíně, který sepsal knihař Jan z Arrasu na objednávku vévody Jana z Berry, vévodkyně a jejich bratrance. Od těchto dob se Naga yskytuje v mnoha pověstech a tajemných příbězích. Často se objevuje také v heraldice jako heraldická figurka.Lamia žije v několika jedincích v pouštích severní Afriky. Hvízdá a láká zde muže do záhuby.Nagy žijí v jižní a jihovýchodní Asii u řek a potoků. Měli též dle mýtů i hlavní město zvané Bgógávatí, které leží pod Himalájemi. V dávnověku měli prý vztahy s lidmi a též se s nimi někdy pářili.
http://www.svetpoznani.cz/wp-content/uploads/2010/06/02-meluzina-pri-koupeli.png
Naga je tajně pozorována v Lázni rytířem Raimondinem.

V souladu s verzí Jana z Arrasu odlétá Meluzína na této ilustraci v podobě napůl hada či draka.
První místo, kde se o Na zezačalo mluvit, leží v širokých stepích a lesích východní Evropy, v oblasti obývané v dávnověku slovanskými kmeny. Každý z nich si pojmenoval Nagu po svém - Rusové ji nazývali Pjatnica, Bulhaři Petka, v českých zemích se jí říkalo větrnice a na Lužici bóža lošć.

Popobawa

1. července 2011 v 12:00 | Spoluadmin, úprava: Admin |  Další příšery
UPOZORNĚNÍ: Nedoporučuje se slabším povahám!

Výška: menší než člověk (tzn. cca 140cm)
Domov: souostroví Zanzilbar, Tanzanie
Údajné zvláštnosti: je to napůl duch (vidí ho jen věřící nebo jeho obět)
Znamení: znásilňuje muže

Zzpůsobuje paniku na ostrově Zanzibar u pobřeží Tanzanie v Africe.
Je to kyklop trpaslík s křídly a údajně má mít špičaté uši. Zdejší obyvatelé se ho obávají kvůli jeho zvyku znásilňování mužů večer. Přítomnost značí štiplavý zápach nebo nafoukaný kouř. Podle některých ji nevidí jen znásilňovaaní. Pověst praví, že mají ve dne lidskou podobu, avšak se špičatými prsty.
Popobawa, své jméno získala ze spojení svahilských slov netopýr a křídlo.
Poprvé se objevila v sousedním ostrově Pemba v roce 1972. Další útoky byly hlášeny v roce 1980, a pak v dubnu roku 1995 a nedávno v roce 2000 a červenci 2001.
Nemocnice v Zanzibaru připisuje mnoho případů rozdělených žeber, modřin, a dalších zranění právě Popobawě. Dříve celé rodiny často spávali pohromadě a drželi se za ruce.
Mjaka Hamada je zemědělec a stal se obětí Popobawi v roce 1995. "Cítil jsem jako když se na mě něco lisovalo... Nemohl jsem si představit co se semnou vůbec děje. Cítíte se, jako kdyby jste křičeli bez hlasu. Bylo to jako sen, ale pak jsem si uvědomil že to byl ten Popobawa, který přišel a udělal mi něco strašného, sexuálního. Je to horší než to, co dělá ženám." Hamada tvrdí, že nevěřil předtím v duchy a proto ho Popobawa napadla.
Jiné názva jinde ve světě jsou succubi (samice lihovin) a incubi (samec lihovin), ošklivá stará žena Hagging.
Skeptici tvrdí, že tyto zážitky jsou na základě halucinací během "probuzeného snu". Možná se v těchto vedrech a klimatech zjevila nějaká duševní nemoc. Poté by pověst o Popobawě mohla být následkem nějakého špatného snu a náměsíčnosti.
http://img.mf.cz/305/589/BO-arch-1102-50x150-popobawa.jpg