Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Srpen 2011

Kappa

27. srpna 2011 v 16:37 | Spoluadmin, úprava: Admin |  Jezerní nestvůry

Kappa je japonský vodník. Vypadá jako želva s opičí tváří a žabíma nohama, topí malé děti a pocestné, útočí na zvířata, včetně koní a saje jim krev. Na hlavě má mělkou prohlubeň lemovanou zrzavými chlupy, v níž má, podle nejnovějších testů, jen vodu, což mu dodává sílu. Vodu tam musí mít, i když jde na břeh, kdyby mu vyschla, Tak je bezbraný a nebo také může zemřít. Žije výhradně v tůních národních parků (konkrétně park Nikkó, jezero Čuzendži). Z volné přírody už téměř vymizela. Dá se přelstít tím, že se jí ukloníte a kappa se vám díky svému dobrému vychování ukloní a vylije si tekutinu z hlavy. Pak je téměř bezmocná. Pokud jí takto přelstíte, bude k vám chovat dlouhodobou zášť.
V současnosti byly nalezeny i kusy krunýře kappy. Dnes jsou uložené v archivu LKS.
Kappa dává přednost bahnitým jezerům, rybníkům a řekám a v rychlých čirých tocích se nevyskytuje.
Nebo si kupte okurky a na každou okurku napiště jméno jednoho z rodiny a jeho datum narození pak když kappu uvidíte tak jí ty okurky hodtě ona je sežere a bude vás a vaší rodinu do své smrti chránit a nikdy vám neublíží.
Fotografie uváděné Kappy v přírodě není vůbec přesvědčivá a dle mého mínění zachycuje dítě některého z filipínských primitivních pralesních kmenů. Nezdá se mi být pořízena v Japonsku. Musela být pořízena v tropech.

Mumie kappy:

http://2.bp.blogspot.com/_5k_Lj7lfCmU/SeLPCcZU9KI/AAAAAAAAApk/w-IK8NxTq88/s400/060.jpg http://listverse.files.wordpress.com/2010/01/kappa_650.jpghttp://1.bp.blogspot.com/_YVnY-lme3_I/SaSzlUXhZhI/AAAAAAAAA5M/2dBl0dDpclg/s320/scary+kappa.gifKi-Lin

25. srpna 2011 v 18:17 | SpoluAdmin, úprava: Admin |  Mýtické nestvůry
Ki-Lin, Ki-Rin či Quilin je japonský druh jednorožce. Ki-Lin má paroh, ne roh jako jednorožec. Také tělo je jelení, ne koňské.Jeho těli zdobí dračí hlava. Je to divoké zvíře, na hony vzdálené jednorožci. Má sílu lva a zuřivost tygra.
Je vegetarián, přichází ze vzdálených krajů, ba přímo z nebes, žije dva tisíce let a jeho zjevení prý ohlašuje nový věk, případně jiné klíčové události. Čínu prý poprvé navštívil roku 2697 př.n.l., setkala se s ním i Konfuciova matka. Konfucius prý zemřel krátce poté, co byl jeden z Ki-Linů zraněn tamějším lovcem.
Ki-Lin prý znamená žirafa. Ta se svými růžky a prapodivným vzhledem, původem z Afriky je jedním z velmi pravděpodobných předobrazů tohoto mýtického tvora.Bazilišek

23. srpna 2011 v 18:09 | Spoluadmin, úprava Admin |  Mýtické nestvůry
Popis:Jeho pařáty jsou stejně jako kohoutí nohy obdařeny ostruhami, jimiž dokáže zasadit zničující úder. Bazilišek má být hadí král.

Útok na kořist: Sekrety baziliška jsou velmi nebezpečné. Tento jed se vypařuje a jeho blízkost je smrtelným nebezpečím. Účinky jedu baziliška jsou rigor mortis (mrtvolná ztuhlost). Proto se říkalo, že zabijí pohledem. Já osobně (spoluadmin) souhlasím s hypnotickým vlivem baziliškova pohledu. Bazilišek oběť odnáší do svého doupěte, kde jí sežere. Bazilišek je všežravcem dávajícím přednost masité potravě. Leč v dobách chudoby a nedostatku jiné potravy dovede se tento ptakoplaz živit i rostlinnou potravou.

Narození bazilišků: Bazilišek se zrodí z kulatého vejce bez žloutku sneseného černým kohoutem. Toto vejce musí být sneseno jen je li Sírius na obloze. Spatří li toto vejce těhotná ropucha, zamiluje se do něj a snese u něj své vlastní vajíčka. Poté se o svá mláďata stará. Působením jedu baziliška zhynou vlastní mláďata ropuchy. Adoptivní matka se však dál stará o baziliščího nalezence. Po prvých projevech života, kdy se bazilišek začíná klubat, se ropucha zděsí svého činu a prchne. Prvý dech čerstvě narozeného baziliška jedním úderem rozrazí zem až na pět sáhů hlu-boko. Spokojený bazilišek se zavrtá do průrvy a snaží se tam dospět. V dospělém stavu nabývá velikosti koně. Chřestíc šupinami se vydává do světa ukojit svůj nekonečný hlad a působit zlo a zmar. Kudy projde, zůstává poušť, pekelný smrad a morová rána. jeho největším potěšením je jedovatě kálet do obecních studní a przniti dobytek na loukách.

S tak komplikovaným procesem zrodu by byl jakýkoliv živočišný druh prakticky odsouzen k okamžitému vyhynutí.

Pojetí realitou: Bazilišek se rodí z kulatého vejce, podobně jako ostatní plazi. Vejce pochopitelně není sneseno černým kohoutem. Vliv Síria na kvalitu snůšky není prokázán, leč noční čas využit samicí baziliška pro snášení vajec je více než pravděpodobný. Ropucha pak těžko může býti baziliščímu mláděti matkou, daleko spíše se stává jeho první potravou.

Lov na baziliška: Proti pohledu baziliška bylo doporučováno nastavit netvoru zrcadlo, aby ochutnal vlastní medicínu.
Daleko úspěšnější loveckou metodou bylo použití kuny či lasice. Zdá se že lasicovité šelmy jsou imunní vůči baziliškově jedu a mohou ho tak zranit, či přímo zabít. Podobný vliv má též kohoutí zakokrhání. Proti jedu pak údajně též pomáhá odvar z routy, či vlčí oměje.

Využití baziliška: Bazilišek je pro mágy a hlavně alchymisty velmi užitečným a zajímavým tvorem. Kromě jedu je hojně používaný popel z baziliška. Tomuto popelu je připisována schopnost zhojniti bohatství. Prý požírá drahokamy, aby je lidské oko nemohlo spatřit. Mnohými destilacemi popela z baziliška se rtutí je možno za příznivé konstelace hvězd získat zpět sežrané drahokamy.


http://ccsh-vlasim.websnadno.cz/bazilisek_mytologicky.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1a/Basler_Basilisk.jpg/220px-Basler_Basilisk.jpg
Fontána ve tvaru baziliška ve městě Basilej

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Plinius3.jpg/220px-Plinius3.jpg

Wendigo

16. srpna 2011 v 12:00 | Spoluadmin |  Přízraky z džungle
UPOZORNĚNÍ: Nedoporučuje se slabším povahám!

KANADA, SEVERNÍ USA
Inuité ("eskymáci") nazývají Wendiga různými jmény, jako Witigo, Wikio, Wee-Tee-Go. Znamená to "Zlý duch, který pojídá lidi". Wendigové mají velkou chuť na lidské maso a tak v lesích občas zmizí nějaký člověk.
Wendigo vydrží dlouhé zimy bez jídla a to když spí několik let v kuse. To si lidi schovává, aby je pak našel když se probudí.
Wendigové jsou prakticky nesmrtelní. Ve dne jsou dobří lovci, v noci ještě lepší. Obvykle může být zabit železem, ocelí a stříbrem. Nejvíce příšerná metoda je roztříštění ledového srdce kreatury stříbrem a rozkouskování jeho těla na kusy stříbrnou sekerou.Wendigo má tnoucí oči, vyhublé tělo, dlouhé zažloutlé tesáky, vysoký zhruba 15 stop (4,5 metru) a zažloutlou kůži.

Pověst: Každý Wendigo býval kdysi člověkem.Zima odřízne kmen lidí oíd civilizace. K tomu aby přežili se stávají kanibaly a pojídají jiné členy skupiny. Kultury říkají, že pojídání lidského masa dává člověku rychlost, sílu či nesmrtelnost. Dlouhodobé pojídání lidského masa člověka, podle indiánů, úplně změní a stává se postupně méně lidským.

Jack Fiddler
Nejslavnější lovec Wendigů. Ulovil přinejmenším kolem 14 Wendigů. Jeho poslední vražda měla za následek jeho vězení ve věku 87 let. V říjnu 1907 Jack a jeho syn stáli před soudem za vraždu indiánské ženy. Jack řekl, že ji musel zabít, protože byla prokletá duchem Wendigo a tak by zabila členy svého kmene.Pravděpodobně měl mentální poruchu.http://cdn.comicartfans.com/Images/Category_12134/subcat_23541/WENDIGO%20copy.jpg

http://fc00.deviantart.net/fs45/i/2009/095/0/d/Wendigo_by_Monkey_Paw.pnghttp://americanmonsters.com/site/wp-content/uploads/2010/02/wendigo2.jpghttp://2.bp.blogspot.com/-qyHhGrqocn0/TdmSlqdA-BI/AAAAAAAAD6o/V816EEe9CXA/s1600/Wendigo.jpg

Vlkodlak

15. srpna 2011 v 14:10 | Spoluadmin |  Mýtické nestvůry
UPOZORNĚNÍ: Nedoporučuje se slabším povahám!

Název lykantropie (vlkodlakismus) je odvozen od řecké pověsti. Zde se Zeus rozzlobil na vládce Lyconu, který uvařil vlastního syna, a proměnil krále ve vlka.
Příčiny:
1) Psychické onemocnění - pacient si myslí, že je zvíře, nejčastěji vlk.
2) Někteří šamani jiných kultur se v transu ve zvíře proměnit můžou

Každopádně při lykantropii dochází k přeměně člověka na nějaké zvíře.Nejčastěji se jedná o vlka, kočku nebo medvěda.Transformace probíhá tak,že se nezmění fyzické vlastnosti osoby, jež rituál provádí, ale spíš smysly. Nikomu tedy asi nenaroste vlčí kůže. Člověk se chová jako zvíře,ve které se proměnil.
Ať už věříte nebo ne, vězte, že kdybyste nějakého lykantropa potkali, ubráníte se mu stříbrnou kulkou a ohněm.
Upozornění: Video není pro slabé povahy, ikdyž je vymyšlené.
http://brothers-of-the-sword.websnadno.cz/Werewolf_by_Crudity.jpg

Psí muž

3. srpna 2011 v 12:34 | Admin |  Záhadní savci
Na konci 19. století se ve starých spisech dočítáme o zvláštních "lidech". Mají psí, nebo také vlčí, chlupatou hlavu. Jsou známí pod názvem Cynocephalus (psohlaví).
Po celé evropě se setkáváme se starými pozorováními. V současnosti se však pozorování specializují jen na pár míst. Napřílad v Michiganu, Bray Roadu (Wisonsin) a oblasti Mezi Jezery (Kentucky).

Michigan
První spatření je z roku 1887, okresu WexFord. Dva dřevorubci spatřili tvora, kterého popsali jako člověka se psí hlavou. Nezahálí ale ani okresy Allegan, Manistee a Cross Village.
Wisconsin
V roce 2007 bylo pořízeno video, v němž se objevuje mohutný tvor podobný medvědu. V záběru záznamu napadá kameramana. Byl to jednoduchý podvrh s armádním "hejkalem".
Kentucky
Uivatelka s přezdívkou Redbulbord se procházela v oblasti mezi jezery. Když se vracely od Honker Lake, tak z lesa v okolí Nature Station zaslechly podivné zvuky. "Znělo to, jako by po nás někdo házel kameny" (Často popisovaná vlastnost Bigfoota). Vyndala fotoaparát a pořídila několik snímků.

Vysvětlení
Je možné že se jedná o bigfoota, neboli sasquatche. Zde populace Sasquatchů v mohla "ztratit na kvalitě".
Zdravý druh vyžaduje dostatek potravy, místa, apod., toho se ale na takovýchto místech nedostává. Po nekolika generacích mohlo dojít k degeneraci několika exemplářů. Ti by potom mohli nést znaky (např. protažená čelist) od svých předků (V nedávné době byl nalezen delfín s ploutvemi, jako měli jeho předci. Toto je případ "recesivního genu". Proč by se tedy něco podobného nemohlo stát evolučně prastarému druhu homonida?)
Psí lidé se projevují jinak než typické exempláře Bigfoota. Cynocephalus jsou mnohem agresivnější, byly zaregistrovány i některé útoky na člověka (orangutani od řeky Segama se na nedotčeném břehu chovají normálně. Na břehu druhém probíhá intenzivní těžba dřeva. Samci orangutanů se chovají agresivně.)

Mohou být psí lidé civilizací zničení zástupci Bigfoota? Pravděpodobně ano.
between the Lakes, Kredit: Isla-Nublar-Crew
Velmi děkuji webu paleo-dna.blog.cz a Isla Nublar Crewovi za poskytnutí materiálů. 
Musím zdůraznit, že vysvětlení je z veliké části jeho práce. Z mé strany je to upravené.