Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Listopad 2011

Hydra aneb tvor s devíti hlavami

29. listopadu 2011 v 16:52 | Spoluadmin |  Mýtické nestvůry
Tvora lze zařadit do řecké mytologie ,ale přece jen by se na něm něco kryptozoologického našlo,nemyslíte? Je to tvor ,který se pyšní devíti dračími hlavami a mohutným hadím ocasem.
Z mytologického hlediska se jedná o nebezpečnou nestvůru , která ohrožovala obyvatelé města Lerny. Byla to dcera stohlavého obra Týfóna a Echidny(napůl žena,napůl had).
Největší záhadou bylo to, že po useknutí jedné hlavy mohutné Hydry, ji narostly rovnou hlavy dvě. Když zabádáme do historie, tak úkol zabít lernskou Hydru, dostal odvážný Héraklés. Byl to druhý úkol z dvanácti.
----
Hydra žila v doupěti a řádila v hluboké bažině. Byla příšerná - hadí tělo a devět hadích hlav, jedna z nichž byla nesmrtelná. Její dech a pach byl jedovatý. Jako pomocníka měla obrovského kraba, a tak i Hérakles si vzal pomocníka, syna svého přítele,Ioláa. Bohyně Athéna přivedla Hérakla k doupěti a radila střílet na příšeru hořící šípy. Tak donutil Hydru vylézt. Pak se ji pokoušel chytit, roztloukal jí hlavy kyjem, ale z každé rozbité vyrostly dvě nové. Na pomoc Hydře přilezl z bažiny obrovský krab, který štípal do nohou. Héraklés povolal na pomoc Ioláa, ten zapálil od jedné strany les, upaloval Hydře hlavy a poté už nové nerostly. Pak usekl Héraklés i nesmrtelnou hlavu, zahrabal ji pod velký kámen a ještě si ve žluči namočil hroty šípů, které později způsobovaly smrtelná zranění.Eurystheus odmítl uznat splnění úkolu, protože Ioláos podával louče.

Draci v jezeře

23. listopadu 2011 v 17:56 | Spoluadmin |  Povídky & Příběhy
Jezero nad Velkými Karlovicemi bývalo v minulosti podstatně větší než dnes.Není se čemu divit,když zjistíme čím bylo tak zvláštní.V tom jezeře se totiž rodili a žili draci.Pobývaly tu celé dračí rodiny a ty už potřebovaly nějaký prostor. Zato lidé se tomu místu raději zdaleka vyhnuli a při cestě do hor volili pořádnou okliku,než by riskovali setkání s nějakou nestvůrou.Co měl ale dělat chudák chalupník,který měl pár kroků od jezera své stavení? Copak kvůli tomu zbourá svou chaloupku a přestěhuje se jinam? Nakonec se mu podařilo uprosit černokněžníka,který se o své okolí jinak moc nestaral,jak byl zaujatý svými čarodějnickými pokusy.Nad chalupníkem se ale slitoval, možná byl i trochu ješitný,že on jediný může splnit takovou zakázku.
Na dlouhé dny zmizel čaroděj ze světa,jako by ani nebyl,všechna kouzla pro něho přestala existovat,jen vymýšlel,jak se co nejlépe zhostit svého úkolu.Chalupník se jen modlil,aby čaroděj dodržel slib,jinak by si už nevěděl rady,čaroděj byl jeho poslední záchrana. Navíc černokněžník za to opravdu nic nežádal.Snad se už trochu nudil a chtěl změnit klima,kdo ví.
Nakonec opravdu všechny draky z jezera vylákal a odletěl s nimi někam do daleké ciziny.Od té doby tady už nikdo draka ani čaroděje neviděl.A chalupník?Ten už na stěhování ani nepomyslel.Jen večer co večer ho stále něco přitahovalo ke ztemnělé hladině,díval se na Jezero,jako by nevěřil,že nebezpečí už pominulo.Až jednou zavřel oči naposledy a s ním odešla i poslední opravdová vzpomínka na příšery,které tak trápily celý kraj.
KONEC


Ruska má v mrazáků mimozemšťana

15. listopadu 2011 v 16:07 | Spoluadmin |  Novinky
Marta Jegorovna z Petrozavodsku v západním Rusku říká, že jí za domem spadla kosmická loď a Navíc vědce ohromila tvrzením, že jednoho z členů mimozemské posádky uskladnila Před 2 lety v mrazáku!
Marta Jegorovna tvrdí, že doma ve svém mrazáku dva roky přechovávala tělo mrtvého mimozemšťana, který jí havaroval na zahradě. Jako důkaz pořídila fotky, na kterých je tento tvor vyfocen, který připomíná něco mezi žábou a Skřítkem Rákosníčkem.
Ufouna prý objevila poté, co kousek od její chaty v odlehlé vesnici Mašezero havarovala kosmická loď. Mezi kusy plechu tam prý ležel mrtvý mimozemšťan, kterého ukrila do svého mrazáku.
Ať je to jakkoliv, jisté je že podivnou zmrzlou mrtvolu si odvezli vědci z ruské Akademie věd a nyní zkoumají, co to vlastně je za zváštního tvora kterého Jegorovna doma měla. Tvor připomíná trochu žábu a trochu skřítka RákosníčkaToto je tvor, kterého měla žena z Petrozavodsku v mrazáku

Praptačí zabiják

5. listopadu 2011 v 14:36 | Admin |  Další příšery
Podle indiánů na území dnešního USA (západní části) existuje obrovitý dvojnohý pták, který byl vyzbrojen velikým zobanem a drápy na předním páru nohou místo křídel. Běhal nejrychleji ze všech tvorů na celé prérii a jediným mocným klovnutím svého smrtícího zobáku rozťal lebku i medvědovi. Často slýchávali jeho srdceryvný skřek, z něhož běhal mráz po zádech. Tento démon prérie, napůl orel, napůl medvěd měl prý peří, i když nelétal a nebylo na světě zvířete, které by s ním mohlo srovnat své síly.
Haidové a Kwakiutlové mají své totemy, na kterých je tento propták vyobrazen. Má na hlavě dva výběžky a je zdůrazněn jeho typický silný zobák. Není vyobrazen jako vrána, popřípadě hromový pták
Tento zabiják indiánů podle všeho může být tzv. phorusrhac, z nichž je bezesporu nejznámnější rod Phorusrhacos, který naši planetu obýval ve třetihorách. Měřil 3,6 metru, ale pozor, nebyl to prák v pravém slova smyslu. Zobák sice měl, ale "křídla" měl pořád jako zakrnélé pařáty.
John Baskin v Texasu objevil kostry těchto "dinosaurů", jejichž stáří se odhadlo na pouhých 15 tisíc let. Je tedy zcela jisté, že lidé tohoto tvora znali a setkávali s s ním tváří v tvář. Přežil extrémě dlouho po tzv. události KT, tedy vyhlazení dinosaurů. Proč by nemohl přežít i do dněšních dob?

Zobrazení ve filmu 10 000 př.n.l:

Porovnání: Pštros, terrorbird a člověk