Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Prosinec 2011

Gulbijavan - aktuálně

29. prosince 2011 v 15:49 | Admin |  Novinky
Bagaudin Maršani (bývalý ingušský ministr práce)
Agentura Interfax
"Ten tvor vypadá jako gorila, je vysoký asi dva metry, pravděpodobně mužského pohlaví a je velmi robustní. Gorila ale stojí na čtyřech nohách a tento tvor stojí svisle, jako člověk...Vrčí a vydává zvláštní zvuky… a žere maso a zeleninu. Tvora chytili ruští pohraničníci po tom, co ho postřelil myslivec v lese nedaleko města Nazraň. Myslel si, že střílí na medvěda, ale když se zvíře zvedlo na dvě nohy a utíkalo, uvědomil úřady..."

Tvora drží v soukromé zoologické zahradě ve vesnici Surchachi v okrese Ingušska.


Podle mne jde o podvrh, co myslíte vy?

Vánoce u nás

24. prosince 2011 v 12:38 | Admin a Spoluadmin |  Jiné
Admin a Spoluadmin Vám přejí hezké, bohaté a samozřejmě KRYPTOZOOLOGICKÉ Vánoce! Usmívající se Užijte si hezké svátky a do komentářů se nezapomeňte pochlubit, co kryptozoologického jste dostali pod stromeček Mrkající Budeme rádi. Na Silvestra Vám budeme přát speciálním článkem nebo povídkou (podle toho co byste chtěli).

Autoři

Mimochodem, na našem blogu platili 3 dny státního smutku. Velice nás zasáhla smrt Václava Havla, významného českého politika a dramatika. Odpočívej v pokoji.

http://3.bp.blogspot.com/-LBBz739tR_Y/Tr9fDudipaI/AAAAAAAABKg/nYqLyWzKJQU/s1600/bigfoot-carrying-santa-780718.jpg

Osudný los

13. prosince 2011 v 16:59 | Spoluadmin |  Povídky & Příběhy
Prohlubeň v žulové skále je dnes zřejmě jedinou připomínkou ,že právě tady před dávnými lety polehával strašlivý drak, čekající na svoji oběť. Lidé se tomu místu raději vyhýbali - určitě jim nebylo lehko u srdce, když pohlédli ze svých chalup vzhůru k Dračímu vrchu. Trápila je strašná dohoda s drakem, báli se, že osudný los může postihnout právě někoho z jejich blízkých. Drak slíbil, že dá po celý rok pokoj-pokud mu vesničané nachystají v rozhodující den patřičný "desátek".Nespokojil se s penězi,nelíbila se mu ani nabídka,že si sám bude moci vybrat ten nejpěknější kus dobytka.Jednou za rok musel mít připravenou lidskou oběť-mladou svobodnou dívku.ten den všechna děvčata z okolních vsí s hrůzou vložila svá jména napsaná na lístcích do rukou posla,který pak donesl všechny papírky na dračí vrch.Tam je vysypal do skalní prohlubně.Pak přišel drak,rozfoukal lístečky-jen jeden vždy zůstal jako přilepený ke chladné žule.Na něm bylo jméno nešťastnice,která zase na rok zachránila trochu klidu ostatním.Přijdeme-li na místa opředená pověstmi,najdeme tu vše tak ,jak bývalo před dávnými lety,včetně skály s miskovitou prohlubní.Kousek pod vrcholem stojí hájenka.Dcera hajného se zalíbila pohlednému myslivci,chystala se svatba,jen co se mládenec vrátí z dalekých cest.Jenomže ho něco zdrželo a hoch se stále nevracel.A tak dívenka poslala svůj los,a jak už to tak bývá,právě její lístek zůstal jako poslední ve skalní prohlubni.Došli pro ni a ona smutně vykročila vstříc svému osudu.Zbývalo jen pár kroků,okamžik,než drak uchvátí svoji oběť.Najednou nastal zmatek,mezi lidmi se prodral mladičký myslivec,mohutnými skoky předstihl svoji milou.Překvapený drak chtěl zaútočit na drzého mládence,ale ten dobře mířenou ranou nestvůru skolil...Takovou svatbu,jakou měl myslivec s dcerou hajného,prý do té doby v Jizerských horách nezažili.Nekonečné zástupy svatebčanů se radovaly několik dní-vždyť hoch zachránil nevěstu a navíc celý kraj zbavil těžkého prokletí.