Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Únor 2012

Nessie - Ještěří netvor z jezera Loch Ness

27. února 2012 v 20:44 | StrYke |  Jezerní nestvůry
Jezero Loch Ness si se svou rozlohou 56,6 km² (1,5x34 km) a hloubkou 230 m (305 m i s bahnem) může dovolit jednu z největších kryptozoologických legend, ba dokonce jednu z nejznámějších otázek současnosti. Mohl do dnešních dob přežít dinosaurus, nebo alespoň tvor jemu blízce příbuzný, který uniká do dnešních dnů vědě, a to i přes to že druhé největší jezero ve Skotsku je podél svého obvodu obydlené a jehož dna byla nespočetkrát detailně prozkoumána? Pravděpodobně ne. Když se vezme v úvahu, že nejžhavějším kandidátem na netvora, údajně jezero obývajícího, je dlouhokrký plesiosaurus, který pravděpodobně často musel vylézat na břeh, jsou pochyby o jeho existenci na místě. Ale vezměme to od začátku.

Netvor se ukázal před kamerou!

9. února 2012 v 20:18 | StrYke |  Jezerní nestvůry
Bájný netvor z jezera Lagarfljót na ostrově Island se objevil před kamerou a dokonce nejen na pár vteřin. Zatím co většina obyvatel oblasti je si jistá, že byli svědky zjevu bájného tvora, který údajně jezero obývá, střízlivější soudí, že se jedná o pouhou starou rybářskou síť nebo podobný snadno vysvětlitelný jev. Podle horizontálního pohybu objektu by se mohlo jednat o hada nebo o jiného plaza, popřípadě červa, kteří se však ve studených vodách Islandu nevyskytují. Proto se i záhadologové a kryptozoologové přiklánějí k rybářské síti. Video si můžete prohlédnout zde. Možné monstrum se začalo nazývat "Iceland Lake Monster"


Největší záhady Česka: Děsivý požírač mrtvých

7. února 2012 v 14:45 | Spoluadmin |  Povídky & Příběhy
Stalo se to někdy kolem roku 1005 na divokém, skalnatém a velice řídce osídleném území severovýchodních Čech. Skupina vystrašených vesničanů vyhledala uhlíře Truta, který žil osaměle v lesích, a obrátila se na něj jako na »znalce« se svým problémem: cosi během noci rozrývá hroby na jejich hřbitůvku, vyhrabává těla nebožtíků a odvléká je pryč.
Trut přislíbil pomoc a vydal se na průzkum. Na konci úzké soutěsky se černal otvor do jeskyně a tam mezi zbytky své děsivé hostiny tvrdě spal velký drak. Trut přikázal vesničanům, aby zabarikádovali vstup do sluje kmeny, mezi ně aby napěchovali suché větve, trávu a mech a pak vše podpálili. Drak se probudil kouřem a žárem a k hrůzou zkoprnělým vesničanům doléhal jeho zběsilý řev.
VÍCE V CELÉM ČLÁNKU!

Šelma zabijí klokany

7. února 2012 v 11:25 | Admin |  Novinky
Cotswolds (Velká Británie), okolo hrabství Gloucestershire
4.1. -14.1. 2012
První oběť byla nalezena 4. ledna nedaleko Stroudu v hrabství Gloucestershire. 6. ledna byla nalezena mrtvola srnce. Po čase 2 klokani z farmy, 20 kilometrů vzdálené. Následně na to další 2 srnci a 1 klokan.
Pravděpodobně jsou všechna zabita stejným útočníkem. Prokousnuté krky a rozpáraná těla odkazují ke kočkovité šelmě typu pumy, pro kterou je tento lov typický. Jeden ze srnců neměl čenich, což odkazuje téže na kočku. Velké kočky (lvy, tygři, pumy...) svírají čenich své oběti, aby ji udusili.
Odborník na velké kočkovité šelmy Frank Tunbridge (65) je přesvědčený:
"Klokany nemohlo sejmout a zabít žádné jiné stvoření než velká kočkovitá šelma. Klokaní farma je obehnána dvoumetrovým plotem, ale nenašly se v něm žádné stopy po násilném vniknutí. Predátor ho tedy musel přeskočit. Zabiják strávil v té oblasti dvě noci. Během první zamordoval dva klokany, poté přišel znovu a zabil dalšího. Všechny oběti vykazují jasné znaky napadení panterem nebo pumou,"
Majitel klokanů zveřejnil fotky:
"Jsem připraven uvěřit, že se na území Spojeného království pohybují divoké kočkovité šelmy. Teď se nám naskytla skvělá šance, jak to potvrdit či vyvrátit. V současné době však ještě není zkoumání vzorků u konce," - Dr. Robin Allaby, expert na evoluční genetiku na Warwické univerzitě.
Odborníci nyní zpracovávají vzorky DNA, které našli na obětech, v naději, že se dopátrají přesnějších informací. Jak ale pravděpodobně zjistíme, DNA se ztratí, pozůstatky budou zamazány vládními činitely a nový druh zvířete bude čekat v houštinách dále, dokud ho někdo neuloví a jeho zdechlina se také záhadně "ztratí".
Ale co když je na vině zase jen další vtipálek?