Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Červen 2015

Scylla & Charybdis

18. června 2015 v 18:16 | Kryptozoologicky |  Mýtické nestvůry
Scylla a Charybdis jsou další tvorové v řeckých bájích a pověstech. Scylla je nestvůra, nebo spíše drak, který má údajně 6 hlav, a žije v jeskyni, hned naproti další stvůře jménem Charybda, která žila, nebo možná ještě žije v Messinské úžině u Sicílie a způsobuje obrovský mořský vír, který rozdrtí vše, co se do něj dostane. Námořníci neměli jinou možnost, jak se dostat přes ně, než plout blízko skály, kde žila Scylla, nebo to risknout, a plout přes oblast, kde pohlcovala vodu Charybdis. V řeckých pověstech o Oddyseovi je zmíněna i Skylla a Charybda. Když se Oddyseus vracel zpátky domů, za svou manželkou ze svých dobrodružství, plul mořem, a před ním byly překážky. Těmi překážkami byly tvor, zvaný Scylla, drak s šesti hlavama a dalším byla Charybda, podmořská obluda, jež pohlcovala moře, a chrlila jí zpátky ven. Oddyseus měl to štěstí, že Scylla na něj, a jeho posádku už čekala u vchodu u skály, a Charybda pohlcovala vodu, čímž tvořila vodní vír. Oddyseus si měl vybrat, buď popluje u skály, jež obývala Scylla, a bude riskovat život svůj, a svých mužů, nebo popluje blízko možského proudu, jež tvořila Charybda, a bude riskovat ztroskotání lodi. Oddyseus se rozhodl pro první možnost, při níž on přežil, ale část jeho posádky byla sežrána Scyllou. Dle pověstí z této smrtící kombinace v moři vypluly pouze dvě lode, a to loď Argonautů, která byla ovšem chráněna bohy z Olympu. Druhá byla loď Oddyseova, která neměla žádnou pomoc, a vše zvládla se svou posádkou sama.

Znovuzrození blogu !

17. června 2015 v 18:45 | Kryptozoologicky
Zdravím !
Tak vás tady po několika letech vítám !
Rozhodl jsem se, že opráším náš starý blog, a začnu pro vás psát nové články, které se budou týkat kryptozoologie. Doufám, že vše zůstane v starém duchu, že se zde sejdou uživatelé jak minulí, tak noví, a díky nim tento blog znovu rozkvete !
Články plánuju psát tak minimálně 2-3 za týden, pokud mi do toho ovšem něco nevleze, nebo nebudu mít o čem psát (což se snad nestane), či z jiného důvodu nebudu moct článek napsat.
Ještě bych chtěl poděkovat mému příteli, majiteli bývalého blogu, který mi jej přenechal, a díky němu vy, čtenáři budete moct číst články, které přichystám, a budou se vám snad líbít.
Tak doufám, že jste stejně natěšení, jako já, a mé články se vám budou líbit. Jestli budete mít nějaké nápady, o čem bych mohl napsat, co zde ještě nebylo, tak pište návrhy do komentářů, a já se o něm pokusím napsat.
Ještě bych chtěl poděkovat lidem, kteří stále navštěvují náš blog, a tajně doufají, že neskončí na vždy, a někdy se obnoví, což se právě stalo.
Takže ještě jednou doufám, že se zde všichni sejdeme, že se vám budou líbit mé budoucí články, a že budete navrhovat, o čem bych měl napsat.