Kryptozoologie = věda, zabývající se studiem neznámých či záhadných zvířat (kryptidů)

Červenec 2015

Nukekubi

21. července 2015 v 15:21 | Kryptozoologicky |  Mýtické nestvůry
Nukekubi, nebo také v překladu oddělitelný krk, je další druh démona Rukorokubi (o kterém si můžetě přečíst v minulém článku). Tento démon se také zrodí kletbou, která taktéž postihuje pouze ženy, ovšem tento druh démona je od prvního celkem dosti odlišný. Hlavní rozdíl je, že hlava se úplně oddělí od těla, tudíž může cestovat dále, než-li Rukorokubi. Dalším rozdílem je, že Nukekubi je mnohem brutálnější. Přes den se živí normálním jídlem, ale v noci se živí krví. Nukekubi své oběti saje jako upír, nebo je brutálně ukouše k smrti. Kvůli této kletbě se rozpadávaly rodiny. Ženy se většinou rozhodovali, že kletbu přenesou na své dcery. Některé pak byly prodány do různých panoptik, kde byly vystavovávány, nebo oběti páchaly sebevraždy, aby nepošpinily rodinnou čest.

Jedna legenda praví o mladé ženě, která byla postihnuta kletbou Nukekubi. Večer létávala městem, chytala mladé muže ulicemi až k jejich domu, kde zubama škrábala na dveře, v kterých zanechávala hluboké rýhy. Když se poté žena dozvěděla o své kletbě, byla tak zahanbena, že poprosila svého manžela, aby se rozvedli, jelikož ho nechtěla ohrozit. Poté si podle rituálu ostříhala všechny vlasy, a spáchala sebevraždu.

Dle jedné lidové tradice se kletby žena údajně zbaví snězením jater bílého psa.
Další způsob je schovat tělo Nukekubi, která jej poté nebude moci najít, a do rána zemře.

Rokurokubi

11. července 2015 v 21:33 | Kryptozoologicky |  Mýtické nestvůry
Rokurokubi je démon ve východních mýtech, který má přes den podobu obyčejné ženy, a v noci se promění ve stvůru s extrémně dlouhým krkem. Jakožto démon by se měl živit krví, utrpěním, či nějakou jinou věcí, která je vázána k nějakému živému tvoru. Tento je však vyjímkou. Živí se olejem z lamp. Rokurokubi není démon jako takový, ale jde o kletbu, která si za oběti vybírá ženy.

Jedna stará legenda z Totomi vypráví o starém mnichovi, který uprch z kláštera s jednou mladou dívkou. Během jejich cestování dívka velmi onemocněla a její léčení stálo mnicha spousty peněz. Tak se rozhodl, že jí zavraždí a vezme všechny zbylé peníze. Jednou přespal v hostinci, provozovaný mužem, který měl krásnou dceru. Mnich jednu noc s jeho dcerou sdílel lóže, a během noci se promněnila v Rokurokubi, která měla tvář dívky, kterou mnich zavraždil a obvinila jej z toho. Další den se mnich přiznal ke svému činu hospodskému, a také mu pověděl, co se včerejší noc stalo. Hospodský se mu na to také přiznal se svým hříchem, čímž byla vražda jeho manželky, které poté sebral peníze na vybudování tohoto hostince, za což byl potrestán přeměnou jeho dcery v démona Rokurokuba. Mnich se poté vrátil zpět do kláštera, kde udělal pomník Oyotsu, dívce, s níž cestoval, a modlil se u něj každý den. Co se dělo s hostinským a jeho dcerou není zmíněno.

Prázdniny

1. července 2015 v 13:04 | Kryptozoologicky |  Jiné
Zdravím,
tímto bych vám chtěl popřát krásné, a hezky užité prázdniny tohoto léta. Doufám, že si je užijete, a jen tak na ně nezapomenete. Dále bych vás chtěl poprosit, abyste napsali témata, o kterých bych mohl napsat článek, jelikož nevím, o čem psát. O prázdninách se budu snažit věnovat blogu, ale když budeme někde v zahraničí, apod., tak to bohužel nepůjde, ale budu se snažit, aby šlo. Ještě jednou vám přeji hezké, a nezapomenutelné prázdniny.
Kryptozoologicky